joombig banner rotation images

Menu

Pasażerowie miejskiej komunikacji mogą już korzystać z darmowej aplikacji "Kiedy przyjedzie"Pasażerowie miejskiej komunikacji mogą już korzystać z darmowej aplikacji "Kiedy przyjedzie"

 
Chcesz sprawdzić, za ile minut nadjedzie twój autobus? Nic trudnego, wystarczy, że ściągniesz na swój telefon mobilną aplikację „Kiedy przyjedzie”. Wskaże ona nie tylko czas, ale również podpowie najszybszą i najkrótszą drogę, jaką musisz pokonać, by dotrzeć do celu. A to jeszcze nie wszystkie zalety tego darmowego programu.

 

Od początku grudnia pasażerowie bełchatowskiego MZK mogą już korzystać z innowacyjnej aplikacji mobilnej „Kiedy przyjedzie”. Dzięki niej dowiedzą się, ile czasu minie zanim autobus, na który czekają, dotrze na przystanek. Zobaczą też, ile minut będzie potrzebował kierowca, by dotrzeć do każdego z przystanków znajdujących się na trasie przejazdu autobusu. Co ważne, aplikacja na bieżąco uwzględnia opóźnienia autobusów, a aktualizuje się co 15 sekund.

 

Opcji korzystania z aplikacji jest wiele. Możemy wybrać albo interesujący nas przystanek, albo linię. Wszystko zależy od tego, co chcemy sprawdzić. Wybierając np. konkretny przystanek, podejrzymy, które linie i w jakim czasie na nim się zatrzymują. Ponadto znajdziemy tu aktualny rozkład jazdy, także ten przystankowy, dowiemy się również, czy pojedziemy autobusem elektrycznym, czy tradycyjnym.

 

To tylko niektóre z udogodnień „Kiedy przyjedzie”. Już teraz bełchatowianie mogą dokładnie zaplanować podróż miejską komunikacją. Aplikacja wyposażona jest bowiem w mapę Bełchatowa z zaznaczonymi przystankami MZK, obiektami publicznymi, takimi jak: hotele, kościoły, szkoły i zabytki. Dzięki sygnałowi GPS będziemy mogli określić swoje aktualne położenie i w prosty sposób znaleźć najbliższy przystanek oraz dowiedzieć się, jaką linią będzie można najszybciej dojechać w wybrane miejsce i ile czasu przejazd do punktu docelowego potrwa. Pasażer otrzyma również informację, ile czasu będzie potrzebował, by dojść na wskazany lub najbliższy przystanek autobusowy.

 

– Aktywna nawigacja to doskonałe rozwiązanie również dla osób odwiedzających Bełchatów. Nie muszą one się martwić, że nie znają miasta. Wystarczy, że wybiorą zakładkę „Połączenia” i wpiszą, gdzie się znajdują i dokąd chcieliby dotrzeć. Natychmiast pojawi się informacja o przystanku, liniach autobusowych i czasie potrzebnym do pokonania trasy – mówi Jakub Berłowski, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Pasażerowie korzystający z „Kiedy przyjedzie” będą też mieli dostęp do bieżących komunikatów, np. o zmianie trasy emzetki.

 

Prosty dostęp i łatwe korzystanie, przejrzyste menu to kolejne zalety aplikacji, w którą właśnie zainwestował magistrat. Wystarczy pobrać na swój smartfon (w systemach Android oraz iOS) aplikację z internetowego sklepu Google Play lub App Store. Oczywiście, nic to nie kosztuje – aplikacja jest bezpłatna.

 

Administratorem programu jest bełchatowski Miejski Zakład Komunikacji, a. jego opracowanie i wdrożenie zrealizowano w ramach projektu „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury do obsługi pasażerów w Bełchatowie”. Wszystko kosztowało 153 tys. zł, z czego 85 tys. zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

To, jak korzystać z aplikacji mobilnej „Kiedy przyjedzie”, zobaczyć można na dołączonym poniżej filmie instruktażowym.

 


KZB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020