joombig banner rotation images

Menu

 

Nowe skrzyżowanie ułatwi dojazd do strefy przemysłowej B2Nowe skrzyżowanie ułatwi dojazd do strefy przemysłowej B2


Ponad milion złotych dołoży magistrat do budowy skrzyżowania przy strefie przemysłowej B2. Powstanie ono u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 484 i projektowanej drogi, mającej prowadzić do strefy - po lewej stronie ul. Czaplinieckiej.

 

 


Budowa skrzyżowania to jedno z zadań dużego projektu. Mowa tu o rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I. – Ponieważ dojazd do strefy przemysłowej części B2 odbywać się będzie przez drogę wojewódzką, podjęliśmy decyzję o partycypowaniu w kosztach inwestycji. Na budowę nowego skrzyżowania przeznaczyliśmy 1,050 mln złotych - mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

 

Dotacja ta stanowi 50 proc. wszystkich kosztów budowy skrzyżowania, a przekazana zostanie w 2020 roku. Do realizacji całego zadania województwo łódzkie planuje przystąpić już w przyszłym roku. W ramach współpracy dokumentację projektowo-kosztorysową przygotuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 

W tym rejonie miasto realizować będzie także inną inwestycję, na którą magistrat pozyskał ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o budowie drogi dojazdowej do strefy B2 wraz z oświetleniem. Urząd Miasta jest w trakcie postępowania przetargowego. Umowę na realizację zadania planuje podpisać jeszcze w tym roku.


Jednak zanim ruszą roboty drogowe, teren trzeba uzbroić w sieć wodno-kanalizacyjną. Cała inwestycja w strefie może w sumie kosztować ponad 6 mln złotych. - Dzięki temu nasze tereny inwestycyjne przy ul. Czaplinieckiej staną się bardziej atrakcyjne. Mamy nadzieję, że działania te przyczynią się do pozyskiwania kolejnych inwestorów – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.


KZB

 

W tym rejoni miasto budować też będzie drogę dojazdową do strefy przemysłowej B2W tym rejonie miasto budować też będzie drogę dojazdową do strefy  B2

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020