joombig banner rotation images

Menu

 Doroczny Jarmark Świąteczny tradycyjnie odbędzie się w centrum miasta - na placu Narutowicza

 

Bożonarodzeniowe ozdoby, rękodzieło i różnorodne smakołyki. Do tego warsztaty dekorowania bombek, iluminacja miejskiej choinki i wizyta samego św. Mikołaja – tak zapowiada się tegoroczny Jarmark Świąteczny. 

 

Już w najbliższy weekend – 14 i 15 grudnia w centrum miasta będzie można poczuć magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. A to za sprawą dorocznego Jarmarku Świątecznego, na który tradycyjnie zaprasza miasto. Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień wystawcy będą czekać od godz. 10-18.

 

- Z bogatą i różnorodną ofertą na mieszkańców będzie czekać blisko sześćdziesięciu wystawców – mówi Karolina Oleksiewicz-Hoffer, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie. – Na stoiskach znajdzie się wiele przysmaków. Mowa m.in. o węgierskich kołaczach, tureckiej chałwie, wyrobach prosto z Litwy. Nie zabraknie też naszych polskich regionaliów – ciast, wędlin, miodów, oscypków i przypraw – dodaje Oleksiewicz-Hoffer. Oprócz smakołyków będzie można także kupić ozdoby świąteczne, stroiki, bożonarodzeniowe pocztówki. Będą także ręcznie szyte zabawki, biżuteria i wyroby z minerałów, przedmioty ozdobione techniką decoupage. Spodziewać się można również: makram, artystycznej ceramiki, obrazów wypalanych w drewnie, ozdób szklanych z Ukrainy i ręcznie robionych lampionów. Tradycyjnie swoje wydawnictwa promować będzie Muzeum Regionalne, a także inne placówki i stowarzyszenia.

 

Jarmark to także dobra okazja, aby posłuchać świątecznych piosenek i kolęd. Przez dwa dni w MCK PGE Gigantach Mocy odbywać się będą przesłuchania do Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek (sobota w godz. 9-18, a w niedzielę w godz. 9-16). Na scenie tradycyjnie już zaprezentują się dzieci i młodzież. Laureatów usłyszymy zaś podczas koncertu finałowego, który zazwyczaj odbywa się w połowie stycznia w parafii na os. Binków. Na tym nie koniec. Każdy chętny może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Zajęcia zaplanowane są zarówno na sobotę, jak i na niedzielę, a potrwają od godz. 13 do 17. Pierwszego dnia instruktorzy pokażą  jak wykonać aromatyczną bombkę i ozdoby metodą qullingu, z kolei na niedzielę zaplanowane jest tworzenie świątecznych kartek 3D, malowanie gipsowych aniołków, bombek i choinek.

 

Podczas Jarmarku Świątecznego na placu Narutowicza spotkamy także samego św. Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami w niedzielę w godz. 13-17 będzie rozdawał słodkie upominki. Zaplanowanych jest także kilka wydarzeń towarzyszących. O godz. 16:30 wspólnie uruchomimy światełka na miejskiej choince. W Muzeum Regionalnym można oglądać dwie wystawy – „Kraina Kapliczkowo” autorstwa Bernarda Zboińskiego oraz „Boże Narodzenie”. Z kolei od 12 grudnia w galerii Miejskiego Centrum Kultury prezentowane są „Kartki świąteczne”, które w ramach konkursu przygotowali dzieci i młodzież. A 14 grudnia zapraszamy do bełchatowskiej biblioteki, gdzie odbędzie się autorskie spotkanie z Emilią Krakowską – aktorką telewizyjna i teatralną, początek o godz. 18.

 

AD-A

 

Jarmark Świąteczny tradycyjnie odbędzie się w centrum miasta - na placu Narutowicza Jarmark Świąteczny tradycyjnie odbędzie się w centrum miasta - na placu Narutowicza

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020