joombig banner rotation images

Menu

 

Biblioteczne konkursy literackie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieżyBiblioteczne konkursy literackie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży

 

Znamy laureatów dwóch konkursów literackich dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez miejską bibliotekę. „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” oraz „Książka na medal” od lat cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych bełchatowian. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w środę, 11 grudnia.

 

 

Miejska biblioteka od lat stawia na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie w nich zdolności twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni i fantazji. By temu sprostać, placówka każdego roku organizuje powiatowe rozgrywki literackie: „Bajkę dla siostrzyczki i braciszka” i „Książki na medal”.

 

Jury - w składzie Andrzej Dębkowski, Ewa Mękarska i Magdalena Forusińska – oceniało pomysłowość, oryginalność, stylistykę, zgodność gatunkową i walory artystyczne.


Zwycięzcą ósmej edycję konkursu „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” jest Antoni Goliński. Drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno Damian Schabowicz i Michał Flaszka. Wśród wyróżnionych znalazły się natomiast Maria Stasiak, Oliwia Morzyńska i Zofia Kuc.


W XXI Powiatowym Konkursie Literackim „Książki na medal” jury oceniało nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych: 13-15 lat oraz 16-18 lat. Krzysztof Bieńkowski, Karolina Sujka i Liwia Wojtala – to ci spośród młodszych uczestników, którzy najlepiej zarekomendowali swoje ulubione książki. Ciekawe recenzje napisały też Wiktoria Czarzasty, Malwina Hoszczowska oraz Wiktoria Majchrowska, i to one otrzymały właśnie wyróżnienia.


Wśród startujących w konkursie uczniów szkół średnich najlepsze były Nataszy Malik, Sylwii Próby i Joanny Kowalskiej. Z kolei wyróżnienia jury przyznało Izabeli Luter, Karolinie Kracie i Hubertowi Pierzchale.


W środę, 11 grudnia, w miejskiej bibliotece laureaci konkursów odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim młodym literatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polu pisarskim.


Przypomnijmy, pierwszy z konkursów skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest napisanie bajki lub opowiadania o dowolnej tematyce. W drugim z kolei wystartować mogły zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i młodzież ze szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu bełchatowskiego. Uczestnicy mieli zachęcić innych do przeczytania ich ulubionej książki, niebędącej lekturą szkolną.


KZB

W konkursach literackich udział brali uczniowie podstawówek i szkoł ponadpodstawowych z całego powiatuW konkursach literackich udział brali uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych z całego powiatu

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020