joombig banner rotation images

Menu

Podczas Miejskiej Wigilii będzie czas na wspólne rozmowy i życzenia Podczas Miejskiej Wigilii będzie czas na wspólne rozmowy i życzenia

 

Będzie można podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i spróbować świątecznych potraw. 23 grudnia, po raz piąty już, odbędzie się Miejska Wigilia. Przyjść może każdy, miejsc z pewnością nie zabraknie.

 

 

Mieszkańcy po raz kolejny mają okazję, aby spotkać się przy wspólnym, świątecznym stole. – Zapraszamy wszystkich, zarówno całe rodziny, jak i osoby samotne czy potrzebujące – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która Miejską Wigilię organizuje wspólnie z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą i druhami Ochotniczej Straży Pożarnej. – Świąteczne spotkania to już w Bełchatowie tradycja. Wspólną wigilię organizujemy po raz piąty. Dla wielu osób to niepowtarzalna okazja, aby na chwilę się zatrzymać, spotkać z drugim człowiekiem, porozmawiać – tłumaczy prezydent Czechowska.

 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 grudnia, w Miejskim Centrum Kultury. Rozpocznie się o godz. 17.00, jak zawsze życzeniami i dzieleniem się opłatkiem.

 

Każdego roku ze wspólnej wieczerzy, a także świątecznego śniadania organizowanego przy okazji Wielkanocy, korzysta kilkaset osób. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Przygotowanych jest 250 miejsc.

 

Stoły, podobnie jak w latach poprzednich, ustawione będą w sali koncertowej. Znajdzie się na nich wiele świątecznych potraw. – Będzie barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem. Każdy będzie mógł się także napić ciepłej herbaty i tradycyjnego kompotu z suszu – mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. – Jeśli świąteczne potrawy zostaną, każdy kto będzie miał ochotę, będzie je mógł zabrać ze sobą do domu – dodaje Franczyk.

 

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie śpiewać z zespołem Promienie Bełchatowa, który wystąpi podczas spotkania.

 

ADA

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020