Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Bełchatowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światełko na ręce prezydent Marioli Czechowskiej Bełchatowscy harcerze niosący Betlejemskie Światełko Pokoju odwiedzili także urząd miasta

 

Jak co roku Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło również do magistratu. Bełchatowskich harcerzy przyjęli wspólnie prezydent miasta Mariola Czechowska i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki. To już 29. edycja tej skautowskiej przedświątecznej akcji w Polsce.


Bełchatowscy skauci z 12 Drużyny Harcerskiej „TEM” każdego roku biorą udział w betlejemskiej sztafecie. Pilnując, by ogień z Betlejem nie zgasł, dzielą się nim z parafiami, urzędami, szkołami, szpitalem i placówkami kultury. Dotarli także do urzędu miasta, gdzie czekali na nich prezydent Mariola Czechowska i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki.


- Dzięki wam, harcerzom, Betlejemskie Światełko, symbol pokoju, zrozumienia i pojednania, zawitał również do bełchatowskiego urzędu miasta, ale nie tylko. Niesiecie je wszędzie tam, gdzie jest ono potrzebne, za co bardzo dziękuję – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.


Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonie również w wielu bełchatowskich domach.


Sztafetę pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Austrii. Pomysłodawcy tej charytatywnej, przedświątecznej akcji do współpracy zaprosili skautów z całej Europy. To oni właśnie każdego roku niosą lampiony ze światłem do swoich państw, miast i wsi. Przypominają przy tym, że w ten sposób dzielą się pokojem i braterstwem. Ogień pochodzi z betlejemskiej groty w Autonomii Palestyńskiej.


W 1991 roku w akcję włączył się Związek Harcerstwa Polskiego. Do Polski Betlejemskie Światełko tradycyjnie już trafia za pośrednictwem skautów ze Słowacji. Harcerze przekazują je dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.


KZB

 

Skauci z 12 DH "TEM" przekazali światełko na ręce prezydent Marioli CzechowskiejSkauci z 12 DH "TEM" przekazali światełko na ręce prezydent Marioli Czechowskiej

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl