joombig banner rotation images

Menu

Jak co roku miejskie placówki kultury zapraszają najmłodszych na wspólne zimowe ferieJak co roku miejskie placówki kultury zapraszają najmłodszych na wspólne zimowe ferie

 

Tegoroczne ferie, które rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia, zapowiadają się bardzo ciekawie. O organizacje czasu wolnego zatroszczyły się wszystkie miejscowe placówki kultury. Warto wcześniej zapoznać się z ich ofertą, ponieważ na niektóre zajęcia trzeba się zapisać.

 

 

W tym roku dzieci z województwa łódzkiego odpoczywać będą jako pierwsze. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, na całe dwa tygodnie miasto przygotowało mnóstwo atrakcji. Trzeba przyznać, że jest z czego wybierać. Oferty Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalnego jak zawsze charakteryzują się ogromną różnorodnością. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Najwcześniej, bo już 11 stycznia, rozpoczną się ferie w MCK-u. Zainauguruje je wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów”. Przez dwa tygodnie w sali warsztatowej MCK PGE Giganty Mocy podziwiać będzie można aż 35 żywych eksponatów. To oczywiście nie wszystko. Darmowe seanse w ramach kina feryjnego, warsztaty taneczne, improwizowanie podczas spotkań Jam Session, a także otwarta sesja nagraniowa w profesjonalnym studiu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych bełchatowian. W planie są też warsztaty plastyczne i ceramiczne, podczas których uczestnicy tworzyć będą m.in. doniczki na kaktusy, prace przestrzenne z gliny, a także kreacje karnawałowe na manekinach oraz zimowe pejzaże na świecach. Bilety na warsztaty można kupić on-line lub w kasach MCK-u. Tu też do odebrania będą bezpłatne wejściówki. Szczegóły na www.mckbelchatow.pl.

 

„Bądź eko z biblioteką!” to hasło, pod którym kryją się edukacyjno-plastyczne zajęcia dla dzieci - i młodszych, i starszych. Warsztaty ekomody czy budowania pojazdów z wykorzystaniem surowców wtórnych, takich jak papierowe kubeczki, tektura, kolorowe gazety - to propozycje biblioteki głównej. Chęć udziału dziecka w ekologicznych spotkaniach należy wcześniej zgłosić – albo bezpośrednio w siedzibie głównej, albo pod nr tel. 44 635 03 18.
Nie mniej ciekawie będzie w bibliotecznych filiach. Malowanie zimowych obrazów pastą, przygotowywanie karnawałowych masek i czapek czy laurek dla babci i dziadka – to tylko niektóre z propozycji. Najmłodsi będą mogli również przenieść się w świat gier planszowych i dawnych zabaw z bibliotecznej szafy. Udział w tych zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie biblioteki.


Można się już także zapisywać na ferie w bełchatowskim muzeum. „W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale”, czyli opowieści o dawnych rautach, a do tego warsztaty tworzenia masek i specjalnych śnieżnych bałwanków z fragmentów odzieży – to propozycja dla tych, którzy w pierwszym tygodniu semestralnej przerwy odwiedzą dworek Olszewskich. Natomiast od 20 do 24 stycznia najmłodsi bełchatowianie będą mogli przenieść się do epoki kamienia i przekonać się, jak to jest być „naskalnym malarzem”. Z kolei na warsztatach „Stworki-kręciołki i inne potworki” uczestnicy z drucików i masy solnej kreować będą nowe gatunki owadów, gadów i innych zwierzątek.


Na wszystkie zajęcia w muzeum trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić pod nr tel. 44 633 11 33 lub bezpośrednio w sekretariacie muzeum do dnia 10 stycznia 2020 roku. Dodajmy, że zajęcia są płatne – 2 zł od uczestnika, a program przygotowany jest zarówno z myślą o grupach, jak i uczestnikach indywidualnych. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie muzeum.


KZB

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020