joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowscy strażnicy miejscy bezpłatnie pomogą odpalić samochódBełchatowscy strażnicy miejscy bezpłatnie pomogą odpalić samochód

 

Kiedy temperatury w nocy spadają poniżej zera, rano mogą pojawić się problemy z uruchomieniem samochodu. Wtedy wystarczy zadzwonić pod nr 986, a bełchatowscy strażnicy miejscy przyjadą i za pomocą urządzenia rozruchowego odpalą samochód.

 

365 dni w roku, 24 godziny na dobę funkcjonariusze straży miejskiej służą pomocą mieszkańcom Bełchatowa. Każdego dnia funkcjonariusze odbierają kilkanaście telefonów od mieszkańców, którzy zgłaszają różne problemy – zagrożenie czyjegoś zdrowia lub życia, zdarzenia drogowe czy awarie. W okresie zimowym nie brakuje telefonów z prośbą o pomoc w uruchomieniu samochodu. – Cieszę się, że z każdym rokiem Straż Miejska coraz mniej kojarzona jest z mandatami. Każde ze zgłoszeń traktowane jest z najwyższą powagą i skutkuje bezpośrednią pomocą lub skierowaniem do odpowiednich służb: policji, pogotowia czy straży pożarnej. Jesteśmy tą służbą, która nie ma w swoim słowniku słów: nie, nie da się zrobić. Wszystko da się zrobić, każdy problem da się rozwiązać – mówi komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

 

W okresie zimowym niskie temperatury są przyczyną przykrej niespodzianki przy próbie uruchomienia samochodu. Takie sytuacje zdarzają się jednak także wiosną czy latem, kiedy z roztargnienia zostawiamy auto na właczonych światłach czy zapomnimy wyłączyć radia. Kierowcy, którym auto odmówiło posłuszeństwa, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy. Wystarczy zadzwonić do dyżurnego Straży Miejskiej na nr 986 i zgłosić awarię. Na miejsce wysłany zostanie patrol zmotoryzowany, który posiada profesjonalny zestaw pozwalający uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem. Z takiej formy pomocy codziennie korzysta kilku mieszkańców Bełchatowa.

 

- Mamy prośbę do mieszkańców o cierpliwość, ponieważ jeżeli jest dużo zgłoszeń, reagujemy na nie w kolejności. Zazwyczaj przyjeżdżamy po kilku minutach, ale przy większej ilości zgłoszeń może się to wydłużyć nawet do pół godziny – podkreśla komendant Barasiński i dodaje, by po interwencji kierowcy sprawdzili stan techniczny akumulatora. - Raz czy drugi możemy pomóc, ale przy powtarzającej się sytuacji będziemy zmuszeni odmówić. W takim przypadku należy się udać do warsztatu i naprawić samochód.

 

Warto przypomnieć, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu.

 

AP

 

Straż Miejska dysponuje odpowiednim sprzętem, który w przypadku mrozów pomoże uruchomomić samochódStraż Miejska dysponuje odpowiednim sprzętem, który w przypadku mrozów pomoże uruchomomić samochód

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020