joombig banner rotation images

Menu

Miejski program "Praktyk i staży" pozwala młodym zdobyć doświadczenie zawodowe w BełchatowieMiejski program "Praktyk i staży" pozwala młodym zdobyć doświadczenie zawodowe w Bełchatowie

 

Jak w prosty sposób znaleźć płatne praktyki i staż? Z pomocą przychodzi darmowa miejska platforma (www.invest.belchatow.pl), na której przedsiębiorcy zamieszczają oferty praktyk i staży. Dzięki temu młodzi mają szansę zdobycia cennego doświadczenia w kilku zawodach, m.in. księgowej, informatyka czy sprzedawcy, właściciele firm natomiast mogą pozyskać wykwalifikowanych i przeszkolonych we własnym przedsiębiorstwie pracowników.

 

Staże i praktyki służą przede wszystkim zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. Są jednak również doskonałą formą pozyskania nowej wiedzy przez osoby myślące nad zmianą już wypracowanego zawodu. Zarówno praktyka zawodowa, jak i staż przygotowują kandydatów do pracy w danej branży. O ile praktyki są często nieodzownym elementem edukacji na danym kierunku, o tyle staż podejmuje się z reguły z własnej, nieprzymuszonej woli oraz chęci zdobycia solidnego doświadczenia zawodowego. - Jeszcze kilka lat temu praktyki kojarzone były jedynie z obowiązkiem odrobienia określonej liczby godzin podczas studiów. Dziś to nie tylko okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także weryfikacja wybranego kierunku czy zawodu – dodaje dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu, Marcin Nowak.

 

Uczniowie i studenci, którzy szukają dla siebie najlepszych ofert praktyk i staży w Bełchatowie mogą wybierać spośród propozycji się na miejskiej platformie www.invest.belchatow.pl. Bełchatowscy przedsiębiorcy oferują zdobycie doświadczenia w różnych zawodach, m.in. sprzedawcy, doradcy finansowego, glazurnika czy specjalisty HR. Ponadto szukający zatrudnienia na platformie znajdą wiele cennych porad dotyczących pisania CV, efektywnego aplikowania o pracę a także przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Informacje o stażach i praktykach na www.invest.belchatow.pl zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, tel. 44 733 51 45.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020