joombig banner rotation images

Menu

Fundusze europejskie ułatwiają założenie działalności gospodarczej  fot./ PixbayFundusze europejskie ułatwiają założenie działalności gospodarczej                                                                                                         fot./ Pixbay

 

„Dobry czas na biznes” to projekt dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej i zdobyciem dotacji właśnie na ten cel. Podczas bezpłatnego spotkania, które odbędzie się w czwartek 30 stycznia w bełchatowskim Punkcie Informacyjnym, specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące funduszy europejskich. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się wcześniej zapisać.

 

Osoby myślące o własnej firmie mogą wziąć udział w różnych inicjatywach wspierających rozdział rozwój przedsiębiorczości. Jedne pozwalają zdobyć niezbędne doświadczenie i wiedzę, inne mogą być okazją do pozyskania kapitału na realizację swoich pomysłów. Przedsiębiorczy mieszkańcy Bełchatowa mogą wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym, podczas którego dowiedzą się m.in. jak zdobyć fundusze europejskie na założenie własnej działalności gospodarczej.

 

Unijne wsparcie można zdobyć w ramach kilku programów: osoby poniżej 30 roku życia mogą skorzystać z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, z kolei osoby, które ukończyły 30 lat – z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Istnieje także możliwość pozyskania środków przez osoby zamieszkałe na wsi w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

To nie jedyne formy wsparcia dla osób chcących być swoim własnym szefem. Warto pamiętać także o unijnych pożyczkach na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz o różnych formach wsparcia dla osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy.

 

Najbliższe spotkanie z fachowcami odbędzie się w czwartek 30 stycznia w godz. 12.00 – 14.00 w bełchatowskim Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich przy ul. Kościuszki 17. Aby wziąć w nim udział należy wcześniej się zapisać. W tym celu trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie rpo.lodzkie.pl. Organizatorzy są w stanie zapewnić tłumacza języka migowego, wystarczy taką potrzebę zaznaczyć w formularzu. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Program spotkania dostępny jest w załączniku poniżej. W przypadku pytań można się kontaktować z Lokalnym Punktem Informacji w Bełchatowie, UM, ul. Kościuszki 17, tel.: 44 633 05 13; 44 633 34 63.

 

Projekt „Dobry czas na biznes! – Fundusze Europejskie na otwarcie działalności gospodarczej” współfinansowany jest z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

AP

Załączniki:
Download this file (program-spotkania-belchatow.pdf)program-spotkania-belchatow.pdf[Program spotkania - Bełchatów]393 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020