joombig banner rotation images

Menu

 

Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki; Na specjalnych wieszakach nadal można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki;

 


Ogólnopolska akcja „Podziel się ciepłem” wciąż trwa. W Bełchatowie czynnych jest kilka stałych punktów wymiany zimowej odzieży, przy czym punkt z PGM-u przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych. Jak mówią organizatorzy, zapotrzebowanie na ciepłe ubrania jest duże.

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy Wojska Polskiego 132, a także Miejska Jadłodajnia przy Kwiatowej 6 – to w tych miejscach znajdują się punkty wymiany cieplej odzieży. Tu zimową odzież, która nie jest już używana, przynieść może każdy, podobnie jak każdy potrzebujący może je stąd wziąć.

 

Z kolei punkt, który do niedawna mieścił się w budynku PGM-u przy ul. Czaplninieckiej 68, z przyczyn porządkowych przeniesiony został do Schroniska dla Osób Bezdomnych.

 

W każdym z tych miejsc ustawiono specjalne wieszaki na ubrania, w tym: kurtki, płaszcze, polarowe bluzy, swetry, ciepła bielizna, czapki, szaliki, kominy czy rękawiczki, słowem wszystko, co może przydać się w chłodniejsze dni. Potrzebne są także ocieplane buty, kozaki, a nawet koce.

 

Wszystkie punkty wymiany ciepła są tak pomyślane, by przynoszone przez mieszkańców ubrania mogły być przechowywane w odpowiednich warunkach, pod zadaszeniem. Są też ogólnie dostępne. Chodzi o to, by zarówno darczyńcy, jak i potrzebujący mogli z nich skorzystać bez trudu czy skrępowania. Odzież, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przynosić można przez cały okres trwania akcji, czyli do wczesnej wiosny. Ważne, by ubrania były czyste i w dobrym stanie.

 

Bełchatowianie już po raz trzeci biorą udział w ogólnopolskiej "Wymianie ciepła". Potrzebujących wciąż jest wielu. W gronie tym są zarówno osoby bezdomne, jak i ludzie, którzy borykają się z kłopotami finansowymi. Co ważne, tu każdy może liczyć na pomoc. Nie trzeba nic robić, wystarczy przyjść do jednego z punktów i ściągnąć z wieszaka odpowiednie dla siebie ubrania.

 

Co cieszy, w akcję z chęcią włączają się też bełchatowscy uczniowie, między innymi Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 3.

 

KZB

 

W Bełchatowie działają w sumie cztery punkty wymiany ciepła; fot. PECW Bełchatowie działają w sumie cztery punkty wymiany ciepła; fot. PEC

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020