joombig banner rotation images

Menu

 

Wnioski o dotację na założenie wlasnej firmy przyjmowane będą w PUP-ie w pierwszej połowie lutegoWnioski o jednorazową dotację na założenie wlasnej firmy przyjmowane będą w PUP-ie w pierwszej połowie lutego


Wkrótce ruszy kolejna edycja programu „Aktywizacja osób po 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie bełchatowskim”. Od początku lutego zainteresowani będą mogli ubiegać się o środki na założenie własnej firmy. Na ten cel pozyskać można ponad 20 tys. złotych.

 

 

Jeśli skończyłeś 29 lat, a poszukiwanie pracy nie przynosi zamierzonych efektów, może warto pomyśleć o własnej działalności. Pomocne w tym względzie będzie wsparcie finansowe otrzymane z Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie. Środki na założenie firmy przyznawane są jednorazowo i nie są wcale małe. Uzyskać bowiem można aż 23 tys. złotych.

 

Wnioski o pomoc finansową na start własnego biznesu przyjmowane będą w bełchatowskim PUP-ie od 2 do 14 lutego.

 

Oferta skierowana jest do osób, które skończyły 29 lat, a ich sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna. Dotyczy to przede wszystkim ludzi po 50 roku życia, kobiet i osób z niepełnosprawnością. W grupie tej znajdują się też osoby posiadające niskie kwalifikacje, tj . wykształcenie podstawowe, gimnazjalne czy ponadgimnazjalne. Jak pokazują badania, to tym właśnie grupom najtrudniej jest znaleźć zatrudnienie. Ponadto w programie udział mogą wziąć mężczyźni powyżej 30 roku życia, którzy od dłuższego czasu pozostają bezrobotni. Co ważne, wszyscy ubiegający się o wsparcie na założenie własnej działalności powinni być zarejestrowani w bełchatowskim PUP-ie.

 

Projekt ma na celu przede wszystkim zwiększenie zatrudnienia w regionie oraz aktywizację osób po 29. roku życia. Realizowany jest on w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Każdego roku z finansowego wsparcia przy rozkręcaniu własnej działalności korzysta kilkadziesiąt osób.

 

Więcej informacji uzyskać można pod nr telefonu 44 631 40 70 lub bezpośrednio w urzędzie pracy przy ul. Bawełnianej 3, w pokoju 22.

 

KZB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020