joombig banner rotation images

Menu

Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"Maturzyści zatańczyli do poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"

 

Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego oficjalnie rozpoczęli odliczanie do matury. Przemówienia, podziękowania, tradycyjny polonez, a potem zabawa do rana – tak wyglądała studniówka uczniów klas trzecich popularnego Mickiewicza. Teraz przed abiturientami czas intensywnej nauki przed majowym maratonem maturalnym.

 

Ćwiczyli przez trzy miesiące, by wyjątkowo uroczyście rozpocząć swój bal studniówkowy. Mowa o maturzystach z III Liceum Ogólnokształcącego. 12 eleganckich par przy dźwiękach poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajda tanecznym krokiem otworzyło zabawę. Piękne, czarne suknie i szykowne garnitury tylko podkreślały doniosłość tej chwili. Później był czas na podziękowania od uczniów dla wychowawców i nauczycieli za trud włożony w nauczanie.

 

Mickiewicz to jedyne miejskie liceum, o czym przypomniał wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który złożył maturzystom najlepsze życzenia. - Przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Życzę, by jego wyniki były dla Was jak najbardziej pomyślne, by pozwoliły realizować się w kolejnych latach życia. Bardzo często to od tych wyników zależeć będzie to, gdzie podejmiecie pracę, w jakich miejscach przyjdzie Wam żyć. Oby spełniły się wszytkie Wasze marzenia i plany - mówił wiceprezydent Politański.

 

Na balu nie zabrakło także powinszowań oraz życzeń od dyrekcji szkoły. - Bardzo jest nam miło, że możemy gościć na tym wyjątkowym balu. Ten wieczór z pewnością zapamiętacie na długo. Ma on także wymiar symboliczny, bo za 100 dni usiądziecie nad arkuszami egzaminacyjnymi i wtedy poczujecie, że coś sie kończy, ale też coś się zaczyna, że przekroczyliście próg młodzieńczości i wkraczacie w dorosłość. Chcę Was prosić, byście nie szli na skróty. Pamiętajcie, że tylko ciężka i uczciwa praca przynosi efekty. Życzę Wam fantastycznej zabawy. Chwilo trwaj - mówiła dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Ewa Mękarska

 

Teraz przed uczniami ostatnich klas III LO – ogólnej, psychologiczno-społecznej oraz prawno-ekonomicznej - czas intensywnej nauki. Do pierwszego egzaminu zostało bowiem 99 dni. Już 4 maja młodzież napisze pisemny test z języka polskiego. Dzień później maturzyści zmierzą się natomiast z matematyką, a 6 maja – z językiem angielskim. W późniejszych dniach zaplanowano egzaminy pisemne i ustne z kolejnych przedmiotów. Wyniki tegorocznych matur poznamy 3 lipca.

 

AP

 

>>>>> Fotorelacja ze Studniówki Mickiewicza 2020

 

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży dobrej zabawy oraz najlepszych wyników maturalnychWiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży dobrej zabawy oraz najlepszych wyników maturalnych

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020