Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na styczniowej sesji radni przedstawią plan dzialania na najbliższe 12 miesięcyNa styczniowej sesji radni przedstawią plan dzialania na najbliższe 12 miesięcy

 

Plan pracy Rady Miejskiej na 2020 rok, wieloletni plan rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście – tymi m.in. tematami zajmować się będą miejscy radni podczas pierwszej w nowym roku sesji. Obrady odbędą się w czwartek, 30 stycznia, w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 10.00.

 


W czwartek, 30 stycznia, miejscy radni spotkają się na kolejnej, osiemnastej już, sesji. Będzie to pierwsze posiedzenie w nowym roku, dlatego też przedstawiony zostanie na nim całoroczny harmonogram działania rajców. W projekcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Bełchatowie na 2020 rok znajdują się między innymi terminy posiedzeń. Wynika z niego, że sesje – jak dotąd – odbywać się będą raz w miesiącu, najczęściej w ostatnim jego tygodniu. Przerwę sesyjną zaplanowano tradycyjnie na lipiec. Szczegółowy wykaz zadań i spraw, którymi radni zajmować się będą przez cały rok, został opracowany z podziałem na poszczególne miesiące.


I tak – na koniec stycznia zaplanowano na przykład, że jednym z tematów sesyjnych będzie „Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych”, a dokładniej działania i zmiany w planie inwestycyjnym Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod.-Kan.” Radni zapoznają się więc z opracowanym przez miejska spółkę szczegółowym harmonogramem zadań i przewidywanymi kosztami. Mowa będzie o najpilniejszych potrzebach, budowie nowych urządzeń i sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście, a także kontynuacji inwestycji rozpoczętych w roku poprzednim.


W porządku obrad uwzględniono również inne tematy, jak choćby zmiany w budżecie miasta na 2020 rok.


Porządek obrad XVIII Sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie oraz projekty uchwał znajdują się na portalu eSesja.


KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020