Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z końcem maja maluchy na os.Budowlanych będą korzystać z nowych urządzeń zabawowychZ końcem maja maluchy na os.Budowlanych będą korzystać z nowych urządzeń zabawowych

 

Plac zabaw w okolicach bloków nr 10 i 12 na osiedlu Budowlanych zyska nowy wygląd. Tym samym najmłodsi będą mieć nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W najbliższym czasie ruszy demontaż obecnych urządzeń, a wszystko ma być gotowe do końca maja.

 

Bełchatowskie maluchy na nudę narzekać nie mogą. W mieście jest około 40 placów zabaw, które wyposażone są w urządzenia renomowanych firm oraz posiadające wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. - Aby zapewnić najmłodszym jak najwięcej miejsc do aktywnej zabawy na powietrzu cały czas budujemy nowe place, a te starsze modernizujemy. Dzięki temu dzieci mogą w atrakcyjny i, co dla nas niezwykle ważne, bezpieczny sposób spędzać czas na zabawie w gronie rówieśników – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

Tak właśnie będzie na osiedlu Budowlanych, gdzie niebawem rozpoczną się prace demontażowe w okolicach bloków nr 10 i 12. Usunięte zostaną stary zestaw zabawowy, huśtawka, karuzela oraz stół do tenisa stołowego. Znikną także okalające plac podkłady kolejowe. Na placu zabaw wydzielone zostaną dwie strefy. Pierwsza będzie miała nawierzchnię piaszczystą. Ustawione zostaną na niej huśtawka, koparka, piaskownica oraz bujak piłka. Z kolei w drugiej strefie – z nawierzchnią poliuretanową – dzieci będą mieć do swojej dyspozycji duży zestaw zabawowy, karuzelę z rowerkami oraz czworościan wspinaczkowy. Ale to nie wszystko. Ponadto zamontowana zostanie huśtawka ważka, bujak quad, most linowy z talerzami a także tablice do gry w kółko i krzyżyk. Plac otoczony będzie palisadą syntetyczną, a całości dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki i kosz na śmieci.

 

Prace, które prowadzić będzie firma Royal Play z Małkini Górnej, rozpoczną się w najbliższym czasie. Zgodnie z umową ich finisz powinien nastąpić do końca maja. Przebudowa placu zabaw na os. Budowlanych kosztować będzie nieco ponad 290 tys. zł.

 

Sprawdź >>> Boiska, siłownie i skatepark

 

Place zabaw to nie jedyne miejsca, w których bełchatowianie mogą aktywnie spędzać czas. Starsi mieszkańcy z chęcią korzystają z parków, skwerów i siłowni zewnętrznych, które spełniają wymagania zarówno początkujących – amatorów jak i osób wcześniej trenujących. Łatwość dostępu powoduje, że są bardziej atrakcyjne niż tradycyjne siłownie czy kluby fitness. Można z nich korzystać przez cały rok i, co bardzo istotne, za darmo. Bełchatowianie chcący aktywnie spędzać wolny czas mają taką możliwość przez cały rok, na każdym osiedlu istnieją bowiem siłownie plenerowe, które są odporne na warunki atmosferyczne. 

 

AP

 

Po modernizacji plac zabaw na os. Budowlanych będzie nowoczesny i kolorowyPo modernizacji plac zabaw na os. Budowlanych będzie nowoczesny i kolorowy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl