joombig banner rotation images

Menu

 

To już czwarta odsłona Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus"To już czwarta odsłona Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus"

 

Ruszyła czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok. Do rozdysponowania jest w sumie 8 mln złotych. W lutym odbywają się spotkania informacyjne. Termin na złożenie wniosku mija 12 marca.

 


Już po raz czwarty mieszkańcy województwa łódzkiego mają szansę włączyć się w rozwój swoich małych ojczyzn. To ich pomysły będą bowiem głosowane w kolejnej odsłonie Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus”.


- Naszym celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to w działania samorządu województwa wpływające na rozwój regionu – mówi Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego.


Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach BO „Łódzkie na plus” na pomysły mieszkańców zarezerwowano łącznie 8 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona będzie na zadania wojewódzkie, a kolejne 4 mln zł rozdzielone zostaną między 24 powiaty.


W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy całego województwa, w puli projektów powiatowych liczyć się zaś będą pomysły mieszkańców powiatu.


Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 12 marca. Wcześniej, między 10 a 22 lutego, odbywać się będą lokalne spotkania informacyjne. Jedno z nich odbędzie się m.in. w Bełchatowie. Mieszkańców powiatu bełchatowskiego, zainteresowanych tematem, Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza 19 lutego na godz. 16:30 do Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Czaplinieckiej 123.


Harmonogram wszystkich spotkań dostępny jest na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz facebookowym profilu BO. Na tej samej stronie udostępniona zostanie lista wszystkich zgłoszonych zadań.


Następnie projekty będą weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym. O dopuszczeniu zgłoszonych zadań do głosowania pomysłodawcy zostaną poinformowani do 28 kwietnia. Ostateczny wykaz projektów, na który będziemy mogli głosować, poznamy 3 czerwca. Z kolei na oddanie swojego głosu będą mieli czas od 4 do 30 czerwca. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane w 2021 roku, dowiemy się 18 września. A czego mogą one dotyczyć?


Kultura, sport, edukacja, turystyka czy też ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne – to w tych m.in. obszarach realizować się mogą autorzy zgłaszanych projektów. Trzeba przyznać, że zainteresowanie mieszkańców wojewódzkim budżetem obywatelskim z roku na rok rośnie. W trzech poprzednich edycjach do realizacji przekazano prawie 200 autorskich projektów mieszkańców województwa łódzkiego.


KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020