joombig banner rotation images

Menu

Doradcy podatkowi pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości związane z podatkami działalności gospodarczejDoradcy podatkowi pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości związane z podatkami działalności gospodarczej

 

Bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym cieszą się coraz większym zainteresowaniem bełchatowian. Z takiej formy wsparcia mogą skorzystać nie tylko osoby, które mają już swoją firmę, ale także wszyscy dopiero planujący rozpoczęcie działalności gospodarczej. Specjaliści z Krajowej Izby Doradców Podatkowych udzielają porad cyklicznie, zazwyczaj raz w miesiącu.

 

Podatek dochodowy, podatek od wartości dodanej, karta podatkowa, ryczałt, kasa rejestrująca, podatek liniowy – każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą spotyka się z tymi terminami na co dzień. Przedsiębiorcy często podkreślają, że łatwo się pogubić w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów skarbowych. I tu na pomoc przychodzą doradcy podatkowi, którzy dzięki porozumieniu jakie prezydent Mariola Czechowska zawarła z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w 2018 roku, udzielają porad za darmo.

 

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali już z takiej formy pomocy, podkreślają, że udzielane porady są rzeczowe i profesjonalne. - Ponieważ planuję otworzyć własną działalność, chciałem dowiedzieć się czegoś na temat rozliczenia podatków. Na wszystkie nurtujące mnie pytania otrzymałem kompleksową odpowiedź. Dla mnie zawsze podatki brzmiały strasznie, musiałem się mocno nasilić i włożyć dużo pracy, żeby to wszystko ogarnąć – mówi pan Sławomir i dodaje, że z pewnością przyjdzie na kolejne spotkanie. - Dla kogoś, kto tak jak ja, zakłada firmę, takie spotkanie to świetny pomysł. Samo rozpoczęcia działalności jest dość proste, większego wysiłku wymaga jej prowadzenie. A nie oszukujmy się, podatki są dość istotną częścią działalności gospodarczej – podkreśla pan Sławomir.

 

Na organizowane w magistracie bezpłatne spotkania przyjść mogą nie tylko właściciele prężnie działających firm, ale także mieszkańcy stawiający dopiero pierwsze kroki w świecie biznesu. Doradca nie podpowie tylko na jaki sposób opodatkowania się zdecydować, ale gdzie należy się udać i jakie formalności załatwić przy otwieraniu działalności gospodarczej. Mowa tu chociażby o Urzędzie Miasta, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędzie Skarbowym. Doradcy z KIDP często odpowiadają także na pytania z zakresu kadr i płac. - Zawsze staramy się, aby osoba podczas naszego spotkania uzyskała kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej przez nią działalności – tłumaczy doradca Urszula Walo.

 

Bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym organizowane są cyklicznie. Najbliższe planowane jest na przełomie marca i kwietnia. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść w wyznaczonym dniu. Więcej informacji na temat spotkania udzielą pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 45.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020