joombig banner rotation images

Menu

Przedsiębiorcy za darmo otrzymują kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej przez nią działalności Przedsiębiorcy za darmo otrzymują kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej przez nich działalności

 

Masz swoją firmę? A może dopiero myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej? Przyjdź na bezpłatne spotkanie z doradcą podatkowym i skorzystaj z porady fachowca z Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Łodzi. Kolejne z cyklu darmowych spotkań odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 marca w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1.

 

Podczas spotkań, które w magistracie odbywają się regularnie, fachowcy wyjaśniają m.in. wszelkie zawiłości związanie ze sposobem opodatkowania prowadzonego biznesu czy zarządzaniem firmą. Dlaczego warto skorzystać z takiej porady? – Współpraca z doradcą, również w zakresie księgowości, może obniżyć koszty prowadzenia działalności. Terminowe i zgodne z aktualnym prawem rozliczenia skutecznie minimalizują ryzyko dotkliwych sankcji finansowych chociażby ze strony fiskusa – tłumaczy Urszula Walo z Krajowej Izby Doradców Podatkowych

 

Zmienne, skomplikowane i często sprzecznie interpretowane prawo podatkowe potrafi sprawić trudności nawet doświadczonym przedsiębiorcom. Odnaleźć się w gąszczu spraw podatkowych pomóc może specjalista. – Zgodnie z zasadą, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wiele kryzysów w funkcjonowaniu firmy da się uniknąć dzięki odpowiedniemu planowaniu podatkowemu. Ma to szczególne znaczenie podczas otwierania własnego biznesu. Ważne, by już na samym starcie dowiedzieć się, jakie są sposobu odprowadzania podatków i który z nich będzie najbardziej korzystny dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności – dodaje doradca Walo.

 


Zakres usług doradcy podatkowego

 

  • Udzielanie porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych.
  • Sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielaniem pomocy w tym zakresie.
  • Reprezentowanie klientów w postępowaniu przed organami podatkowymi we wszystkich instancjach oraz przed Sądami Administracyjnymi.
  • Udzielanie porad, opinii i wyjaśnień oraz prowadzenie rozliczeń innych niż podatki - jak należności publicznoprawne (np. składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne).
  • Doradztwo w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego, doradztwo i reprezentowanie klientów w zakresie obowiązków wynikających z prawa celnego.
  • Prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie pomocy w tym zakresie.
  • Doradztwo w zakresie korzystania - z pomocy publicznej dla przedsiębiorców - z funduszy unijnych.
  • Inne czynności, na które zezwala ustawa o doradztwie podatkowym.

 

Bełchatowscy przedsiębiorcy z darmowej pomocy w zakresie kompleksowej informacji podatkowej korzystają od lipca 2018 roku. Wtedy to właśnie prezydent Mariola Czechowska podpisała porozumienie z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. – Fachowa pomoc w zakresie podatków to z pewnością jeden z elementów mających duży wpływ na sukces w prowadzeniu firmy. Jestem przekonana, że darmowe porady to znacząca pomoc dla przedsiębiorczych mieszkańców Bełchatowa, nie tylko doświadczonych biznesmenów, ale także tych dopiero stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu – podkreśla prezydent Czechowska.

 

Kolejne spotkanie z doradcą podatkowym odbędzie się w czwartek, 19 marca w godz. 13.00 – 15.00. Na spotkanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść do sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, sala nr 316. Co ważne, nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść. Więcej informacji na temat spotkania udzielą pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 45.

 

AP

 

Darmowa pomoc obejmuje m.in doradztwo w sprawie odpowiedniego doboru sposobu odprowadzania podatkówDarmowa pomoc obejmuje m.in doradztwo w sprawie odpowiedniego doboru sposobu odprowadzania podatków

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020