Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Bełchatowskie schronisko dla zwierząt rozpoczyna akcję "PSIOmoc sąsiedzka"Pomysłodawcą i koordynatorem akcji "PSIOmoc sąsiedzka" jest bełchatowskie schronisko dla zwierząt


Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wstrzymało adopcje i odwiedziny w swojej placówce, za to ruszyło z akcją „PSIOmoc sąsiedzka”. Wszystkie te działania mają związek z sytuacją zagrożenia epidemicznego w kraju. W najbliższym czasie ze schroniskiem można kontaktować się telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno gości, jak i pracowników bełchatowskie schronisko do odwołania zawiesiło odwiedziny w placówce. Nie będzie też można adoptować kota czy psa. Sytuacja taka potrwa do momentu, gdy groźba epidemii koronawirusa zostanie zażegnana.

 

Zamknięcie bram schroniska dla odwiedzających nie oznacza jednak, że placówka nie działa. Pracownicy cały czas są na miejscu, przez całą dobę opiekują się porzuconymi psami i kotami. Obecnie w schronisku przebywa ponad 300 zwierząt, a w wyniku podejmowanych interwencji wciąż przybywa nowych. Bez względu na obecną sytuację pracownicy schroniska na bieżąco reagują na zgłoszenia czy to miejskich strażników, czy poszczególnych gmin.


O powstrzymanie się od wizyt w placówce przy ul. Zdzieszulickiej proszeni są także właściciele poszukujący swoich zagubionych czworonogów. W takiej sytuacji lepiej najpierw zadzwonić pod nr tel. 600 185 657, dowiedzieć się, czy faktycznie zguba znajduje się w tym miejscu. Jeśli tak, pracownicy poinformują, kiedy i w jaki sposób będzie można zwierzaka od nich odebrać.

 

Informacje o ponownym otwarciu bełchatowskiego przytuliska dla zwierząt pojawią się na stronie oraz profilu społecznościowym placówki.

 

Tymczasem schronisko wystartowało z akcją „PSIOmoc sąsiedzka”. - W tym trudnym dla nas wszystkich okresie będziemy koordynować pomoc i wsparcie dla osób posiadających zwierzaki, a będących pod kwarantanną – czytamy na profilu facebookowym placówki. Osoby, które chciałyby zaangażować się w akcję, już mogą się zgłaszać. Wystarczy napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub wysłać wiadomość prywatną na Facebooku. W ten sam sposób przyjmowane są zgłoszenia od objętych kwarantanną właścicieli zwierzaków domowych.

 

- Chcielibyśmy stworzyć bazę kontaktów, czyli listę osób potrzebujących wsparcia i wolontariuszy gotowych nieść pomoc w opiece nad czworonogami. Mogliby oni na przykład zapewnić zwierzakowi tymczasowy dom albo wyprowadzić go na spacer, oczywiście z zachowaniem procedur i wszelkich środków ostrożności – mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. – O tym, jak wyglądać będzie pomoc, decydują już sami uczestnicy akcji. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości obu stron – dodaje Mariusz Półbrat.

 

KZB

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020