joombig banner rotation images

Menu

 

belchatowzdowozem1"Bełchatów z dowozem" to nowa społeczna akcja MCK PGE Gigantów Mocy


Już ponad 700 bełchatowian dołączyło do nowej społecznościowej grupy, która powstała zaledwie kilka dni temu pod auspicjami Gigantów Mocy. Są wśród nich restauratorzy, sprzedawcy, szkoleniowcy, a nawet prawnicy, którzy oferują swoje usługi albo na dowóz, albo w formie online. „Bełchatów z dowozem” to miejsce wymiany informacji, ciekawostek i dobrych pomysłów na trudny czas społecznej kwarantanny.

 

 


„Bełchatów z dowozem” jest przede wszystkim odpowiedzią na ogólnopolską akcję #zostańwdomu. Pomysł Gigantów Mocy skierowany jest do wszystkich mieszkańców, którzy w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego powinni maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domu. Naprzeciw tej niełatwej bądź co bądź sytuacji wychodzą bełchatowscy restauratorzy czy sprzedawcy. Oferują oni nie tylko gotowe obiady czy też inne posiłki, ale również ich dowóz, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. O tym m.in., które lokale gastronomiczne dostarczą nam na zamówienie jedzenie do domu, przeczytać możemy właśnie na emcekowskiej grupie „Bełchatów z dowozem”.


Celem pomysłodawców jest nie tylko przepływ informacji, ale również wspieranie rozwoju lokalnych przedsiębiorców, dla których nie jest to też łatwy czas.


Ponadto członkowie grupy przekazują sobie wiadomości na temat działania bełchatowskich urzędów, przychodni zdrowia czy podają numery kontaktowe do różnych miejskich instytucji. Tu można również dowiedzieć się m.in. o przedłużonej rekrutacji do przedszkoli, zerówek i klas pierwszych, o wspólnej akcji pomocowej harcerzy i strażników miejskich, a także działaniach podjętych w ostatnim czasie przez ZUS.


Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie mogą z kolei dzielić się na grupie pomysłami na domową edukację. Pojawiają się też propozycje różnorodnych form zabaw z dziećmi.


Z każdą chwilą członków grupy przybywa, zarówno po stronie usługodawców, jak i ich klientów. „Bełchatów z dowozem” znaleźć można na facebookowym profilu MCK PGE Gigantów Mocy. Co ważne grupa jest otwarta i w każdej chwili można do niej dołączyć, klikając „Dołącz do tej grup”. Ogłoszenia natomiast zamieszczamy jak zwykłe posty.


Gigantom Mocy gratulujemy pomysłu i inicjatywy, a członkom grupy zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności.


KZB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020