joombig banner rotation images

Menu

 

W tym roku zamiast zaproszenia na Miejskie Śniadanie Wielkanocne bełchatowianie otrzymają świąteczne paczkiW tym roku zamiast Miejskiego Śniadania Wielkanocnego magistrat przygotuje świąteczne paczki


Nieco inną formułę będzie miało w tym roku Miejskie Śniadanie Wielkanocne. Ze względu na epidemię zamiast tradycyjnego spotkania przy wielkanocnym stole magistrat przekaże osobom potrzebującym świąteczne paczki.

 

 

Spotkanie przy miejskim świątecznym stole, które od sześciu lat wspólnie organizują prezydent Mariola Czechowska, proboszcz parafii Narodzenia NMP ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, w tym roku będzie miało zdecydowanie odmienny charakter. W obecnej sytuacji epidemicznej najważniejsza jest bowiem troska o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a tym samym przestrzeganie wszystkich zaleceń.

 

- Zbliżające się Święta Wielkanocne z pewnością będą inne niż dotychczas. Chociaż nie możemy spotkać się przy miejskim świątecznym stole, nie zostawiamy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia. Trafią do nich świąteczne paczki, które przygotowujemy wspólnie z druhami OSP Bełchatów – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Z produktów, które znajdą się w każdej z paczek, bełchatowianie będą mogli przygotować sobie tradycyjne świąteczne potrawy. - Nie zabraknie tego, co podczas Wielkanocy powinno znaleźć się na stole. Będą więc jajka, wędliny, w tym kiełbasa biała i podsuszana, pieczone roladki, pasztety, sałatka warzywna, a także pieczywo – mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

Przygotowaniem paczek żywnościowych, a także ich dostarczeniem do osób potrzebujących zajmą się druhowie bełchatowskiej OSP. W świąteczną akcję włączają się również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

KZB

 

Świąteczne paczki żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących bełchatowianPaczki żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących bełchatowian

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020