Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na wysłanie deklaracji PIT w tym roku firmy będą miały więcej czasuRozliczając się z fiskusem, można skorzystać m.in. z profilu zaufanego

 

W tym roku przedsiębiorcy mają więcej czasu na rozliczenie z fiskusem – umożliwia to rządowa „Tarcza Antykryzysowa”. Na ich deklaracje PIT urzędy skarbowe czekają do końca maja. Z kolei osoby składające PIT-37 i PIT-38 muszą to zrobić tradycyjnie do 30 kwietnia. W czasie epidemii wszystkie sprawy z fiskusem załatwić możemy drogą elektroniczną, także te związane z przekazaniem jednego procentu.

 

 

O miesiąc rząd wydłużył czas na złożenie zeznania podatkowego dla prowadzących własną działalność. To dobra wiadomość dla właścicieli firm, którzy muszą samodzielne wypełnić i przesłać swoje zeznania do urzędu skarbowego. Dla nich 31 maja to ostateczny termin na rozliczenie się za 2019 rok. Taką decyzję podjął rząd, uchwalając „Tarczę Antykryzysową”.

 

W przypadku PIT-37 oraz PIT-38 termin rozliczenia się upływa z kolei 30 kwietnia. Osoby rozliczające się od dochodów m.in. z umów o pracę, dzieło czy zlecenie mają ułatwione zadanie. Ich deklaracje są już bowiem przygotowane do wysłania. Wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl i zalogować się na platformę Twój e-PIT - albo przez profil zaufany, albo podając PESEL lub NIP oraz kwotę przychodów. Po zalogowaniu się otrzymamy wstępnie wypełniony formularz PIT. System podpowie nam nasze dane, przypomni też m.in. organizację pożytku publicznego, której ostatnio podarowaliśmy swój jeden procent. Co ważne, jeśli wcześniej nie wyślemy naszego PIT-u sami, to system zrobi to za nas – dokładnie 30 kwietnia.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, wypełniając zeznanie podatkowe, mamy prawo zdecydować, komu przekażemy nasz jeden procent. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy wspomagać organizacje pożytku publicznego, także te bełchatowskie.

 

- Warto wspierać lokalne organizacje, które działają przede wszystkim na rzecz mieszkańców. Dla nas to tylko jeden procent, dla nich zastrzyk gotówki, realna pomoc, dzięki której będą mogli z jednej strony kontynuować rozpoczęte już zadania, z drugiej podejmować nowe inicjatywy. Dla mieszkańców to też pewność, że ich pieniądze przyczynią się do rozwoju różnorodnych form pomocy w naszym w mieście – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Na liście organizacji pożytku publicznego (OPP) znajduje się dziewięć bełchatowskich organizacji. Wszystkie one działają w naszym mieście przynajmniej od kilku już lat. Podejmują ważne i różnorodne dla społeczności lokalnej zadania. Skupiają się na pomocy społecznej, edukacji, wychowaniu czy szeroko pojętej działalności charytatywnej. Pomagają dzieciom i dorosłym, osobom zdrowym i chorym, pełno- i niepełnosprawnym, nierzadko są wsparciem dla całych rodzin.

 

Lokalne organizacje pożytku publicznego

 

  • Bełchatowskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Bełchatowie – KRS: 0000194870
  • Fundacja „Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej” – KRS: 0000208285
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” – KRS: 0000088158
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Bełchatowie – KRS: 0000207420
  • Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań” – KRS: 0000115970
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddziała w Bełchatowie – KRS: 0000102199
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Bełchatowie – KRS: 0000226942
  • Związek Strzelecki – KRS: 0000249956
  • Uczniowski Klub Sportowy „Korona” w Bełchatowie – KRS: 0000712419

 

Dane bełchatowskich organizacji pożytku publicznego, w tym pełną nazwę, nr KRS, a także charakterystykę działalności, znajdziemy TUTAJ.

 

Jak przekazać swój jeden procent podatku?

 

Pamiętajmy, że z załatwieniem naszych spraw w urzędzie skarbowym nie musimy czekać do momentu ponownego otwarcia placówek stacjonarnych. Wszystkie dokumenty rozliczeniowe możemy wcześniej przesłać drogą elektroniczną. Korzystając z platform podatkowych, przygotowanych przez Ministerstwo Finansów – Twój e-Pit czy e-Deklaracje, oszczędzamy i swój czas, i energię.

Przekazanie 1 procentu podatku jest łatwe i całkowicie bezpłatne. Podatnik nic na tym nie traci - kwotę, którą przesyła na konkretny cel, i tak musiałby oddać do Skarbu Państwa. Chcąc przekazać pieniądze na konkretną fundację czy też stowarzyszenie, wystarczy w odpowiednim polu zeznania podatkowego wskazać wybraną organizację. Podajemy w niej nazwę i numer KRS. Na jednym formularzu PIT swój procent podatnik przekazać może tylko jednej organizacji.

 

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl