Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

 Przystanki komunikacji miejskiej i miejskie "Literki B" - m.in. te miejsca będą dezynfekowaneGruntowna dezynfekcja przeprowadzona będzie m.in. na miejskich przystankach autobusowych i wewnątrz "Literek B"


Kilkadziesiąt wiat przystankowych, ławki, barierki, a do tego węzeł przesiadkowy i publiczna toaleta – wszystkie te miejsca będą dezynfekowane. To kolejne kroki podejmowane przez magistrat w walce z szerzącą się w kraju epidemią koronawirusa. Prace te zaplanowano na najbliższą niedzielę, przy czym prowadzone będą również w nocy.

 

 

W obecnej sytuacji dezynfekcja tak wielu punktów w mieście ma przede wszystkim charakter prewencyjny. Chodzi bowiem o to, by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem. Wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Specjalne ekipy pracować będą przede wszystkim w tych punktach, z których każdego dnia korzysta wielu mieszkańców. Dezynfekowany więc będzie węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplnieckiej oraz toaleta publiczna znajdująca się na pl. Narutowicza. Do tego dochodzi 70 wiat przystankowych, a w ich obrębie ławki, poręcze czy kosze. Specjalnym płynem wirusobójczym czyszczone będą także punkty wymiany książek, czyli wszystkie „Literki B”.

 

Pracowników wyposażonych w specjalne kombinezony oraz sprzęt do dezynfekcji spotkamy zarówno w centrum, jak i na miejskich osiedlach. Akcja odkażania miasta rozpocznie się w niedzielę, 5 kwietnia. Prace prowadzone będą również w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

- Dezynfekcję newralgicznych punktów w naszym mieście zaplanowano tak, by nie kolidowała ona z codziennymi sprawami mieszkańców. Niedziela to dzień wolny, zatem i natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz. – Mieszkańców prosimy jednocześnie o to, by w poniedziałek, 6 kwietnia, starali się nie korzystać z miejsc siedzących na przystankach. Pamiętajmy też o przestrzeganiu wszystkich rozporządzeń rządu i stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

Podejmowane przez magistrat działania w walce z koronawirusem, szczególnie teraz, kiedy wprowadzone zostały kolejne obostrzenia, skupiają się przede wszystkim na przeciwdziałaniu możliwości rozprzestrzeniania się epidemii w naszym regionie.

 

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl