joombig banner rotation images

Menu

 

Zbiórka wielkogabarytów z terenu miasta odbywa się dwa razy w rokuZbiórka wielkogabarytów z terenu miasta odbywa się dwa razy w rokuZbiórka wielkogabarytów z terenu miasta odbywa się dwa razy w roku


Pierwsza w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych ruszy 14 kwietnia. Niesprawne sprzęty AGD, meble, dywany, a nawet stare opony – takich m.in. przedmiotów będą mogli pozbyć się mieszkańcy domków jednorodzinnych. Zbiórka prowadzona będzie według harmonogramu, który można pobrać z załącznika poniżej.

 

 

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpocznie się 14 kwietnia, a zakończy 27 kwietnia. Przez kilkanaście dni pracownicy Eko-Regionu będą odbierać od mieszkańców domków jednorodzinnych sprzęty RTV, artykuły gospodarstwa domowego, stare meble, okna, wykładziny i wiele innych niepotrzebnych przedmiotów. Do porządków takich należy jednak właściwie się przygotować. Nie wszystkie bowiem odpady kwalifikują się do zbiórki.


Jakie odpady będą odbierane?

 

 • radia, telewizory, monitory oraz inny sprzęt RTV,
 • lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze oraz inny sprzęt AGD,
 • zużyte opony (do rozmiaru 1250x400 mm),
 • metale (złom),
 • dywany, wykładziny, meble,
 • elementy stolarki – listwy, deski, płyty wiórowe, drzwi, okna,
 • odpady ulegające biodegradacji – powiązane gałęzie, listwy drewniane.


Rodzaje odpadów, które nie będą odbierane:

 

 • odpady poremontowe i budowlane: gruz, płytki, cegła, kamienie,
 • odpady tekstylne: odzież, obuwie, tkaniny wystroju wnętrz (firany, zasłony, narzuty, koce),
 • szkło,
 • duże opakowania z tworzyw sztucznych po odpadach niebezpiecznych: farbach, lakierach i rozpuszczalnikach,
 • odpady powstające w ramach prowadzonej działalności gospodarczej,
 • odpady zawierające azbest – eternit.

 

Zbędne, zalegające w komórkach, piwnicach, na strychach przedmioty i sprzęty mieszkańcy mogą we wskazanym czasie wynieść przed dom. By nie przegapić okazji na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem. Pobrać go można z załącznika poniżej.


Objęte zbiórką wielkogabaryty trzeba wystawić wieczorem dnia poprzedniego lub w dniu odbioru, ale najpóźniej do godziny 6 rano. Co ważne, powinny się one znaleźć przed posesją, w tym samym miejscu, w którym zazwyczaj gromadzimy odpady komunalne przed wywozem. Ale jeśli dojazd do domu jest utrudniony, trzeba je ustawić przy utwardzonej drodze dojazdowej.


To pierwsza z zaplanowanych na ten rok mobilnych zbiórek wielkogabarytów. Na drugą turę wywozu tego typu odpadów z domków jednorodzinnych trzeba będzie poczekać do drugiej połowy października.


Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa zawieszona została działalność bełchatowskiego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Mieszczący się przy ul. Kolejowej 14 PSZOK nie przyjmuje obecnie żadnych odpadów od mieszkańców. Sytuacja taka trwać będzie aż do odwołania. Tym bardziej warto skorzystać z kwietniowej mobilnej zbiórki wielkogabarytów.


Dodajmy, że harmonogram odbioru dużych odpadów z miejskich osiedli pozostaje bez zmian. Mieszkańcy bloków mogą wystawiać wielkogabaryty przy pergolach śmietnikowych w wyznaczone dni, zgodnie z harmonogramem:


- poniedziałek – osiedla Dolnośląskie i Edwardów;
- wtorek – osiedla: Żołnierzy POW, Słoneczne, Budowlanych, 1 Maja, 1000-Lecia, Wolność, a także ul. Kwiatowa;
- środa – osiedla Okrzei, os. Przytorze, ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego;
- czwartek – osiedla Binków, Dolnośląskie, Edwardów;
- piątek – osiedla Okrzei, Czaplinieckie, Olsztyńskie; ulice: Pabianicka, Fabryczna, Lecha i Marii Kaczyńskich, Chmielowskiego oraz Łąkowa.


Warto też pamiętać, że niepotrzebne, przeterminowane leki zawsze możemy zostawić w wyznaczonych aptekach, a elektroodpady w specjalnym pojemniku, który stoi przy ul. Kwiatowej.

 

Więcej informacji na temat wiosennej zbiórki wielkogabarytów udzielają pracownicy Wydziału Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi (Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Czyżewskiego 7, I piętro, pokoje nr 206 i 207, tel. 44 733 52 56, 44 733 52 57).

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020