Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

28 maja doradcy podatkowi będą udzielać telefonicznych porad początkującym przedsiębiorcom28 maja doradcy podatkowi będą udzielać telefonicznych porad początkującym przedsiębiorcom

 

Początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z darmowej pomocy doradcy podatkowego. Ze względu na epidemię koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo przedsiębiorców i doradców, najbliższe konsultacje będą mieć formę dyżuru telefonicznego. Fachowcy z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą do dyspozycji w czwartek 28 maja.

 

 

Zgodnie z zawartym przez prezydent Mariolę Czechowską i KIDP w 2018 roku porozumieniem, przedsiębiorczy bełchatowianie mogą bezpłatnie raz w miesiącu korzystać z pomocy przy rozpoczęciu działalności, a także liczyć na wsparcie polegające na udzieleniu profesjonalnej i kompleksowej informacji podatkowej. - Pomysł na taką formę pomocy naszym przedsiębiorcom okazał się doskonałym posunięciem. Akcja rozwija się intensywnie i przynosi wiele korzyści początkującym przedsiębiorcom. Przepisy podatkowe szybko się zmieniają i czasami trudno za tymi zmianami nadążyć. Jestem przekonana, że rozmowa z fachowcem daje dużo właścicielom firm, szczególnie tym dopiero myślącym o rozpoczęciu działalności – mówi prezydent Czechowska.

 

 

Epidemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia sanitarne powodują, że wsparcie świadczone będzie w innej niż dotychczas formie - porady udzielane będą telefonicznie. Podczas dyżuru zaplanowanego na czwartek 28 maja, doradca służyć będzie pomocą przedsiębiorcom planującym otwarcie własnego biznesu i tym, którzy rozpoczęli działalność w ostatnim czasie. - Osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie bezdyskusyjnie potrzebują wsparcia prawnego i my, doradcy podatkowi, doskonale to rozumiemy. Rozmawiamy, objaśniamy i pomagamy przy wypełnianiu dokumentów – podkreśla Sylwia Jankowska z KIDP w Łodzi, która udzielać będzie wskazówek bełchatowskim przedsiębiorcom. - Zgłaszający się po porady przedsiębiorcy mają różny stopień świadomości podatkowej. Czasem nie odróżniają podstawowych kwestii. A najważniejsza sprawa to pomoc w wyborze korzystnej formy opodatkowania, bo to ma ogromny wpływ na wysokość płaconego podatku dochodowego – dodaje doradca Jankowska.

 

 

Wszystkie osoby rozpoczynające swoją działalność lub właściciele otwartych w ostatnim czasie będą mogły uzyskać fachową pomoc w czwartek 28 maja. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 44 307 04 35. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

 

AP

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl