Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Akcja schroniska dla zwierząt „PSIAkość – rozgryzamy PSIEproblemy” nabiera tempaAkcja schroniska dla zwierząt „PSIAkość – rozgryzamy PSIEproblemy” nabiera tempa                                                 fot./archiwum schroniska


Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ruszyło z nową akcją - dedykowaną właścicielom czworonogów. Specjaliści od psów i kotów na YouTube podpowiadać będą, jak właściwie rozwiązywać najróżniejsze problemy pupili. Właśnie wystartowali z autorskim, multimedialnym programem „PSIAkość – rozgryzamy PSIEproblemy”.

 


Posiadanie zwierzaka, szczególnie takiego ze schroniska, to ogromna radość, ale też obowiązek i duża odpowiedzialność. Czasami właścicielom czworonogów przychodzi mierzyć się z problemami, które samemu trudno rozwiązać. Właśnie z myślą o nich bełchatowskie przytulisko dla zwierząt przygotowało edukacyjną produkcję filmową. Serię „PSIAkość – rozgryzamy PSIEproblemy” oglądać można na schroniskowym kanale YouTube.


To tu specjaliści podpowiadają, jak radzić sobie ze zwierzakami w różnych sytuacjach. Będą spotkania z weterynarzem, szkoleniowcem ze Szkoły Psich Manier oraz ludźmi, którzy w schronisku na co dzień zajmują się psiakami i kotami.


Kilka odcinków już za nami. Na początek było coś dla tych, którzy przymierzają się do zakupu lub adopcji zwierzaka. Czy pies lub kot ze schroniska to dobra decyzja? Na co zwracać uwagę przy wyborze pupila? Jakie warunki powinniśmy mu zapewnić? Odpowiedzi na te pytania już znamy.


Co będzie w kolejnych odsłonach programu? – Zakres tematów, które chcielibyśmy wspólnie omówić, jest szeroki. Poruszymy na pewno kwestie wychowawcze, zdrowotne i żywieniowe. Zależy nam na tym, by mówić o wszystkim, co jest ważne dla nowych właścicieli naszych podopiecznych, ale nie tylko dla nich. Cykl „PSIAkość – rozgryzamy PSIEproblemy” kierujemy do wszystkich, którzy mają w domu psa lub kota – mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.


- Cieszymy się, bo filmiki mają sporo wyświetleń, co świadczy o tym, że jest zainteresowanie naszą akcją. I o to chodziło. Chcemy być interaktywni, odpowiadać na potrzeby widzów. Dlatego zachęcamy właścicieli zwierzaków do zadawania pytań - czy to pod filmikami, czy na naszym profilu facebookowym – dodaje Mariusz Półbrat.

 

O emisji kolejnych odcinków autorzy projektu informować będą na swoim profilu facebookowym.


KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020