Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Majowa sesja będzie mieć charakter korespondencyjny, w Sali Herbowej obecny będzie tylko przewodniczący Rady MiejskiejMajowa sesja będzie mieć charakter korespondencyjny, w Sali Herbowej obecny będzie tylko przewodniczący Rady Miejskiej

 

W czwartek, 28 maja odbędzie się XXI sesja Rady Miejskiej. Podobnie jak poprzednia, będzie mieć ona charakter korespondencyjny. Decyzja o takiej formie prowadzenia obrad podyktowana jest troską o bezpieczeństwo zdrowotne radnych w związku z epidemią koronawirusa.

 

W planowanym porządku obrad na maj znalazły się trzy projekty uchwał. Dwa z nich dotyczą kwestii finasnowych, a dokładnie zmian w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Kolejna dotyczyć zawarcia porozumienia z powiatem w kwestii przeprowadzenia przebudowy ulicy Zamoście, co pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego. Przypomnijmy, że na tę inwestycję miasto dostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.  Ponadto miejscy rajcy zapoznają się z raportem z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sprawozdaniem z ubiegłorocznej współpracy z organizacjami pozarządowymi w Bełchatowie. Porządek obrad wraz ze wszystkimi dokumentai dostępny jest na portalu eSesja TUTAJ.

 

Zgodnie z przepisami specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 przewodniczący bełchatowskiej Rady Miejskiej zdecydował o przeprowadzeniu najbliższych obrad (podobnie jak w kwietniu) w trybie korespondencyjnym. Wszystkie materiały sesyjne do radnych trafiły za pośrednictwem aplikacji eSesja, a w tygodniu poprzedzającym obrady (między 18 a 22 maja) - w magistracie odbyły się posiedzenia wszystkich komisji. Radni spotykali się w Sali Herbowej z uwzględnieniem wymogów sanitarnych, tj. zachowaniem bezpiecznej odległości oraz zastosowaniem maseczek i rękawiczek ochronnych. Tak jak zawsze, podczas komisji, radni mieli możliwość zadawania pytań dyrektorom wydziałów merytorycznych magistratu, miejskich spółek czy jednostek.

 

 

W dniu sesji, która odbędzie się w czwartek 28 maja, radn otrzymają karty do głosowania, które po wypełnieniu strażnicy miejscy dostarczą do Urzędu Miasta. W Sali Herbowej magistratu obecny będzie tylko przewodniczący Rady Miejskiej, który po wyczytaniu każdej uchwały odczyta jak głosowali poszczególni radni. Obrady, których początek zaplanowano na godz. 12:00, będą transmitowane na portalu eSesja.

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020