Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

kupujswiadomieKupując produkty oznaczone logo PRODUKT POLSKI wspieramy krajowych przedsiębiorców i rolników

 

Wesprzeć polską gospodarkę może każdy z nas. Ma to szczególne znaczenie szczególnie teraz - w dobie epidemii koronawirusa. Wystarczy podczas zakupów podejmować świadome decyzje i wybierać polskie produkty. Pomóc w tym ma ogólnopolska kampania promocyjna „Kupuj świadomie – Produkt polski”. Zwiększenie rozpoznawalności produktów żywnościowych wyprodukowanych w Polsce to główny cel akcji, którą prowadzą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

 

Kryzys związany z wystąpieniem pandemii wirusa SARS-CoV-2 uświadomił wszystkim, jak ważną dla bezpieczeństwa funkcjonowania państwa jest krajowa produkcja żywności. Świadome decyzje zakupowe mogą zdecydować o stabilności produkcji - nie tylko poszczególnych sektorów rolnictwa, ale i całej krajowej gospodarki. Konsumenci powinni mieć świadomość, że każdy ich wybór podczas zakupów ma znaczenie. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy w obliczu epidemii koronawirusa wielu polskich rolników oraz producentów żywności mierzy się z problemami związanymi z produkcją oraz ograniczoną możliwością zbytu swoich artykułów. Z pomocą mogą przyjść świadomi konsumenci.

 

Wybierając towary z oznaczeniem PRODUKT POLSKI mamy mieć pewność, że zakupiony produkt został wyprodukowany w Polsce i z użyciem krajowych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

 

Pamiętajmy, że kupując PRODUKT POLSKI:  

 

  • wspieramy przedsiębiorców i rolników działających na terenie Polski. Wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi. Ich dobrobyt jest dla nas istotny. Wielu z nas pochodzi z obszarów wiejskich lub jest ze wsią w jakiś sposób związany. Kupowanie produktów oznaczanych  PRODUKT POLSKI to forma wsparcia milionów rodaków.
  • wspieramy lokalne budżety.  Kupowanie takich produktów oznacza podatki płacone w naszych gminach i miastach. Kupując produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI
  • wspieramy budżety lokalnych samorządów, a tym samym budowę dróg, szkół, przedszkoli… Korzyści związane z kupowaniem produktów PRODUKT POLSKI wracają do nas pod postacią widocznych efektów naszych decyzji.
  • wpływamy na przychody i zyski dla firm działających w Polsce. Przychody i zyski tych firm mogą być wydane m.in. na lokalne inicjatywy, place zabaw i wszystko, czego potrzebują nasze gminy i jej mieszkańcy. W obecnej trudnej sytuacji przychody i zyski tych firm oznaczają też po prostu że nasi rodacy mają pracę.
  • nabywamy produkty, które zostały przetworzone na terenie kraju. Mamy pewność, że taki produkt nie podróżował tysięcy kilometrów, zanim trafił na nasz stół. Jeżeli zwracamy uwagę na transport i związaną z nim emisję gazów – wybieramy PRODUKT POLSKI, pamiętając jednocześnie, że produkty, które nie muszą przebyć tysięcy kilometrów, nie potrzebują również wielu środków konserwujących, koniecznych w przypadku dalekiego transportu.
  • dajemy wyraz nowoczesnego patriotyzmu. Podejmując świadome decyzje zakupowe w duchu patriotyzmu konsumenckiego.

 

Więcej o wspólnej kampanii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przeczytać można na rządowej stronie www.gov.pl.

 

AP/gov.pl

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020