Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uczestnicy projektu mogą liczyć na kompleksowe wsparciu przy otwarciu własnej działalności gospodarczejUczestnicy projektu mogą liczyć na kompleksowe wsparciu przy otwarciu własnej działalności gospodarczej

 

Ponad 48 tys. złotych może wynieść dofinansowanie dla osób planujących otwarcie własnej firmy. Wszystko w ramach projektu „Silni w biznesie”, którego realizotorem jest Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o. o. Co ważne, dotacja jest bezzwrotna. 28 maja ruszy drugi nabór wniosków, a chętni do skorzystania z takiej formy wsparcia będą mogli aplikować do 12 czerwca.

 

 

Kompleksowe wsparcie i bezzwrotna dotacja to główne założenia projektu „Silni w biznesie”. Właśnie rusza drugi nabór wniosków. To duża szansa dla przedsiębiorczych mieszkańców Bełchatowa oraz powiatów bełchatowskiego, pajęczańskiego i łaskiego, którzy planują otwarcie działalności gospodarczej. W ramach programu realizwanego przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o. o. przeprowadzone zostaną szkolenia grupowe i indywidualne spotkania z doradcą – w sumie będzie to 70 godzin merytorycznych porad, w trakcie których osoby zakwalifikowane dowiedzą się jak założyć i prowadzić własną firmę. Uczestnicy projektu mogą także liczyć na otrzymanie bezzwrotnej dotacji sięgającej nawet 48 tys. 250 zł 23 tys. 50 zł na uruchomienie działalności, a później wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości 2 tys. 100 zł.

 

Projekt skierowany jest do osób, które mają powyżej 30 lat, bezrobotnych, zarówno tych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, jak i niezarejestrowanych, ale aktywnie poszukujących pracy. Osoby zgłaszające się do projektu muszą mieszkać na terenie województwa łódzkiego, szczególnie w powiatach: bełchatowskim, pajęczańskim i łaskim.

 

Dodatkowo chętni muszą spełniać jeden z poniższych warunków:

  

  • wiek 50+,
  • długotrwałe bezrobocie,
  • kobieta,
  • niepełnosprawność,
  • niskie kwalifikacje zawodowe.

 

Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ppt.belchatow.pl i w załącznikach poniżej, a następnie złożyć go w biurze projektu, czyli Bełchatowsko Kleszczowskim Parku Przemysłowo Technologicznym Sp. z o. o., ul. Ciepłownicza 5, 97-400 Bełchatów. Można to zrobić na trzy sposoby: osobiście, elektronicznie lub za pośrednictwem poczty. Więcej informacji uzyskać można również pod nr tel. 601 205 377 i 601 205 370. Wnioski można składać od 28 maja do 12 czerwca.

 

To już drugi nabór do projektu. W ramach pierwszego, który zakończył się w styczniu, powstało 12 nowych firm, w tym 5 na terenie miasta Bełchatowa, a kolejne 3 w powiecie bełchatowskim.

 

Projekt „Silni w biznesie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

AP

 

silni w biznesie

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020