Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 W internecie każdy może znaleźć szeroką gamę szkoleń i kursów tematycznych – niezależnie od wieku i cyfrowych umiejętnościW internecie każdy może znaleźć szeroką gamę szkoleń i kursów tematycznych – niezależnie od wieku i cyfrowych umiejętności

 

Planujesz zdobyć nowe kompetencje lub rozwinąć zainteresowania – skorzystaj z bogatej oferty szkoleń online. W ramach kampanii „e-Polak potrafi” Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że internet to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków. To także miejsce, w którym możemy wziąć udział w wielu, często bezpłatnych, szkoleniach.

 

 

W związku z epidemią koronawirusa wiele osób - zgodnie z rządowymi zaleceniami, a także służb sanitarnych – ogranicza wyjścia z domu. Jak wykorzystać nadmiar wolnego czasu? W mediach społecznościowych nie brakuje wpisów o robieniu długo odkładanych porządków czy remontów lub nadrabianiem zaległych lektur. Dobrym pomysłem są także kursy on-line.

 

 

Internet daje niemal nieograniczone możliwości wyboru szkoleń, które rozwiną nasze umiejętności teoretyczne i praktyczne, o czym w ramach kampanii „e-Polak potrafi” przekonuje Ministerstwo Cyfryzacji. Możemy zdecydować się na coś, co przyda nam się w pracy (np. kurs SEO i pozycjonowanie stron) lub będzie wiązało się z naszymi zainteresowaniami (np. kurs szycia lub jogi). Można też postawić na coraz bardziej popularną naukę języków obcych. Kursy mogą być płatne lub darmowe, polskie lub obcojęzyczne. Niektóre kończą się otrzymaniem certyfikatu, którym później można pochwalić się w swoim CV.

 

#szkolenianakanapie

 

„Pierwsze kroki z aplikacjami w telefonie”, „Jak założyć stronę internetową?”, „Technologia Przeciw Wirusowi” - to tylko kilka propozycji szkoleń, w których można wziąć udział w dowolnym momencie i w pełni za darmo. Znaleźć je można na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), które wraz z beneficjentami Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa udostępnia szkolenia dotyczące nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji. Każda lekcja dotyczy innego zagadnienia. Wszystkie udostępnione są w bardzo przystępny sposób - w formacie wideo lub plików, które można pobrać i w dowolnej chwili przejrzeć.

Jak założyć własną firmę? W tej kwestii także można podszkolić się online. Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) znajdziecie 16 bezpłatnych kursów, a wśród nich: „Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)”, „Media społecznościowe w biznesie”, czy „Jak założyć własną firmę”.

 

W internecie znaleźć można także bogatą ofertę kursów rozwijających nasze zainteresowania. Jeśli kogoś np. nurtuje pytanie „Czy czas istnieje na najbardziej podstawowym poziomie?” lub pragnąłby znaleźć się na tropie granic czasoprzestrzeni, rozwiązaniem są wykłady na e-uniwersytecie.

 

Dzięki ogromnemu rozwojowi technologicznemu możemy cieszyć się łatwym dostępem do wiedzy, która otacza nas z każdej strony. Żeby odbyć kurs internetowy nie trzeba wychodzić z domu. Jedyne co trzeba zrobić, to rozsiąść się wygodnie w fotelu, uruchomić komputer i cieszyć się z nowej wiedzy i umiejętności. Na naukę nigdy nie jest za późno. Jak mawiał Henry Ford, „każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.

 

AP

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020