Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskimi emzetkami - w zależności od rodzaju autobusu - będzie mogło jechać jednocześnie nawet 51 pasażerówBełchatowskimi emzetkami - w zależności od rodzaju autobusu - może podróżować jednocześnie nawet 51 pasażerów

 

Od wtorku, 2 czerwca, emzetkami może jednocześnie jeździć więcej pasażerów. Zmiana związana jest z wprowadzeniem czwartego etapu odmrażania gospodarki oraz łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z nowymi wytycznymi w autobusach komunikacji miejskiej zajętych może być połowa wszystkich miejsc – siedzących i stojących, natomiast pasażerowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości.

 

 

Kolejny, czwarty już, etap odmrażania gospodarki oznacza także zmiany w zasadach podróżowania komunikacją miejską. Od wtorku, 2 czerwca zwiększa się maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów w autobusach. Do tej pory było to 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc siedzących i stojących – teraz zajętych może być 50 proc. Oznacza to, że bełchatowskimi emzetkami, w zależności od rodzaju pojazdu, jechać może od 21 do 51 osób. Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów, mogących jednocześnie przebywać w autobusie jest umieszczona na szybie przy drzwiach każdego autobusu. Dodatkowo informacja o zmianie dopuszczalnej maksymalnej liczby pasażerów w transporcie publicznym dostępna jest na stronie www.mzk.belchatow.pl. Jednocześnie Miejski Zakład Komunikacji apeluje o zachowanie bezpiecznych odległości między pasażerami.

 

 

Ważne! W autobusach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

 

 

W dalszym ciągu w emzetkach są tzw. strefy wydzielone - przednie drzwi są wyłączone z użytkowania a kierowcę od pasażerów oddziela taśma umieszczona za pierwszymi rzędami siedzeń. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących autobusami komunikacji miejskiej wszystkie pojazdy po każdorazowym dojeździe do krańcówki są wietrzone, codziennie prowadzona jest także ich dezynfekcja.

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl