Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Budowa przyłącza gazowego dla Grocholic i Politanic planowana jest na drugą połowę roku Budowa przyłącza gazowego dla Grocholic i Politanic planowana jest na drugą połowę roku

 

Dobra informacja dla mieszkańców Grocholic i os. Politanice. Jest już gotowa dokumentacja projektowa na budowę sieci gazowej w tych częściach miasta. Łódzki Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa ogłosił także przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

 

Do magistratu wpłynęła odpowiedź z łódzkiego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa na zapytanie prezydent Marioli Czechowskiej o to, na jakim etapie są przygotowania do budowy sieci gazowej w dwóch częściach Bełchatowa. Mowa o osiedlach Grocholice i Politanice – ulice: Jutrzenki, Pogodna, Wspólna, Poranna oraz Głuchowskiego.

 

Dziś wiadomo, że realizacja tego zadania jest coraz bliżej. – Spółka ma już gotową całą dokumentację projektową w tym zakresie, wydane jest także pozwolenie na budowę. Teraz trwa procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Po jej zakończeniu będą znane szczegóły, co do terminu realizacji tego zadania – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Spółka chciałaby, aby sieć powstała do połowy października tego roku. Zaznacza jednak, że czas inwestycji może się wydłużyć. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która utrudnia wiele działań.

 

Osiedla Grocholice i Politanice to części miasta, gdzie nie ma sieci PEC. Wyjściem jest położenie w tych rejonach sieci gazowej, co umożliwi m.in. ogrzewanie domów. Dlatego magistrat zabiega, aby Polska Spółka Gazownictwa ruszyła z taką inwestycją w Bełchatowie jak najszybciej. Przyłączeniem swoich gospodarstw domowych do sieci gazowej zainteresowanych jest ponad sto osób.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl