Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

  Raport o stanie miasta za 2019 roku dostepny jest w BIP Raport o stanie miasta za 2019 roku dostępny jest w BIP

 

Dostępny jest już raport o stanie miasta za 2019 rok. Prezydent Mariola Czechowska przekazała go radnym, którzy będą o nim rozmawiać podczas najbliższej – czerwcowej sesji. Dokument zamieszczony jest w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej może się więc z nim zapoznać także każdy mieszkaniec.

 

Przygotowany raport to podsumowanie działań, jakie miasto zrealizowało w poprzednim roku. Mowa w nim o inwestycjach, strategicznych programach, współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Omówione są także zadania z zakresu polityki społecznej, oświaty, ochrony środowiska oraz kultury, sportu i rekreacji. Dokument informuje również o finansach miasta, a także pozyskanych w 2019 roku środkach zewnętrznych.

 

- Jest to obszerny, kompleksowy dokument. Pokazuje, czym zajmowaliśmy się w minionym roku, a także jak zmienia się nasze miasto, jaka jest jego kondycja oraz jakie mamy perspektywy na przyszłość – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Tegoroczny raport został przygotowany na podobnych zasadach jak ten ubiegłoroczny. Dzięki temu dokumenty można łatwo porównać, a tym samym zobaczyć, jak przeobraża się Bełchatów – dodaje prezydent Czechowska.   

 

Teraz z raportem o stanie miasta za 2019 rok zapoznają się miejscy radni, którzy będą o nim rozmawiać podczas czerwcowej sesji. Dyskusja nad dokumentem ma pomóc zasiadającym w radzie miejskiej w rozstrzyganiu o absolutorium oraz udzieleniu wotum zaufania Prezydentowi Miasta Bełchatowa.

 

Raport dostępny jest także dla mieszkańców, można go znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej - TUTAJ.

 

Raport o stanie miasta opracowany został po raz drugi. Prezydent miasta musi przygotować taki dokument i przedstawić go do 31 maja – taki obowiązek narzuciła na samorządy znowelizowana w 2018 roku ustawa o samorządzie gminnym.  

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020