Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pożyczka jest dedykowana dla przedsiębiorców, u których sytuacja związana z COVID- 19 spowodowała problemy płynnościowePożyczka jest dedykowana dla przedsiębiorców, u których sytuacja związana z COVID- 19 spowodowała problemy płynnościowe

 

Właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa mogą ubiegać się o pożyczkę płynnościową. Wsparcie sięgające nawet 1 mln zł udzielane jest w ramach marszałkowskiego Projektu wsparcia Przedsiębiorców. Pieniądze można przeznaczyć na uregulowanie bieżących potrzeb firmy, pensje pracowników czy należności u kontrahentów. Łączna kwota, na jaką udzielane będą pożyczki w naszym województwie, sięga blisko 59 mln zł.

 

 

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera utworzony został Projekt wsparcia Przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii COVID-19. W maju podpisana została umowa między Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego (ŁARR) z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), na uruchomienie pożyczek płynnościowych. Łączna kwota, na jaką mogą być one udzielone to 58 mln 823 tys. zł, z czego 8 mln 823 tys. to wkład własny ŁARR.

 

 

 

O pożyczkę płynnościową w ramach programu Jeremie 2 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę w województwie łódzkim. Wsparcie przeznaczone jest dla firm, które z powodu epidemii koronawirusa odnotowały spadek obrotów lub przychodów, a w konsekwencji grozi im utrata płynności finansowej. Dodatkowy zastrzyk gotówki umożliwi sfinansowanie bieżących potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. A mowa o znaczących sumach – maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać, to nawet 1 mln zł. Jej wysokość nie może być jednak większa niż dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę lub 25 proc. łącznego obrotu w 2019 roku.

 

 

Pieniądze można przeznaczyć na wydatki bieżące, obrotowe lub inwestycyjne, takie jak:

 

  • wynagrodzenia pracowników ( w także należne składki ZUS i odprowadzane do Urzędu Skarbowego podatki),
  • koszty personelu pracującego na terenie firmy, mimo że formalnie znajdują się na liście płac podwykonawców,
  • zobowiązania publiczno-prawne przedsiębiorcy,
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów uzyskania infrastruktury itp.,
  • zakup towarów i półproduktów,
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działalności gospodarczej, których poniesienie było niezbędne po 31 stycznia 2020 roku.

 

 

Na spłatę zaciągniętej pożyczki przedsiębiorca będzie miał do 6 lat. Co ważne, zaciągnięte zobowiązanie finansowe jest niskooprocentowane. W zależności od przyznanej kwoty oraz czasu spłaty wynosić będzie od 0,1 proc. w skali roku (dla pożyczki do 200 tys. z wziętej na 12 miesięcy) do 0.99 proc. w pozostałych przypadkach.

 

 

Pożyczki będą zawierać opcję karencji w spłacie – do 6 miesięcy, oraz stosowanie wakacji kredytowych - raz do roku na 2 miesiące w pierwszym i drugim roku okresu spłaty.

 

 Jak złożyć wniosek?

 

 

Wniosek wraz z załącznikami znajduje się na stronie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego TUTAJ. Wniosek o udzielenie pożyczki można składać bezpośrednio w siedzibie ŁARR lub przesłać listownie na adres agencji: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Narutowicza 34. 90-135 Łódź.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020