Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Schronisko dla zwierząt powraca do adopcji na "starych zasadach"Schronisko dla zwierząt powraca do adopcji na "starych zasadach" 

 

Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wznawia swoją działalność na zasadach sprzed epidemii koronawirusa. Teraz przed planowaną wizytą w przytulisku można, ale nie trzeba, wcześniej dzwonić i się umawiać. Nadal jednak obowiązują określone zasady bezpieczeństwa.

 

 

Od poniedziałku, 8 czerwca, schronisko przy ul. Zdzieszulickiej otwiera swoje bramy dla odwiedzających. Żeby przyjechać po psa lub kota, nie trzeba będzie się zapowiadać. Wraca możliwość adopcji na „starych zasadach”. Jednak, jak przekonują pracownicy placówki, warto się umówić, a jeszcze wcześniej zajrzeć na stronę www.schroniskobelchatow.pl. Tu zaprezentowane są wszystkie zwierzęta, a wśród nich psy i koty, małe, duże, młodsze i starsze, spokojne albo wulkany energii. Każde jest inne, jedyne w swoim rodzaju, ale wszystkie tak samo tęsknią za domem i ludzką rodziną.

 

- W domowym zaciszu można zapoznać się z sylwetkami naszych podopiecznych, poznać ich wiek, charakter, historię etc. Umawiając się na spotkanie adopcyjne, usprawniacie naszą pracę, a Wy zyskujecie możliwość lepszego poznania kandydatów na członków Waszej rodziny, w komfortowych warunkach – czytamy na stronie internetowej placówki.

 

Podczas wizyty w schronisku nadal należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności, tzn. nosić maseczki ochronne oraz rękawice jednorazowe, a także zachowywać bezpieczną odległość dwóch metrów.

 

Sposób załatwienia formalności związanych z adopcją czworonoga również się nie zmienia. Pierwsze spotkanie z wybranym zwierzęciem odbywa się na przygotowanych do tego wybiegach, zawsze w obecności pracownika przytuliska. Jeśli podjęliśmy decyzję na tak, z dowodem osobistym udajemy się do specjalnego pomieszczenia, gdzie podpisujemy umowę adopcyjną i uiszczamy opłatę w wysokości - 50 zł za psa, 25 zł – za kota. Następnie zabezpieczamy odpowiednio zwierzaka - smycz i obroża dla psa lub przewoźnik dla kota i wracamy do domu z nowym członkiem rodziny.

 

Tak właśnie w ostatnich tygodniach, w warunkach ograniczeń i obostrzeń związanych z koronawirusem, zrobiło blisko 80 nowych właścicieli psów i kotów ze schroniska. Teraz kolej na następne czworonogi. Na nowy dom w czeka jeszcze około 300 zwierząt.

 

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00 oraz w sobotę od godz. 10.00 do godz. 16.00. Więcej informacji na temat podopiecznych bełchatowskiego przytuliska uzyskać można pod nr tel. 44 633 38 77.

 

 fot./Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020