Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Mleko wydawane jest  m.in. w siedzibie bełchatowskiego MOPS-uMleko dla osób potrzebujących wydawane jest m.in. w siedzibie bełchatowskiego MOPS-u

 

Ponad tysiąc litrów mleka uht trafi w najbliższych dniach do osób potrzebujących. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wyda w sumie 5 tys. kartonów, każdy o pojemności 0,25 litrów.

 

 

Trwa akcja „mleko dla potrzebujących”. Skierowana jest ona do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Część kartonów już została rozdysponowana. W pierwszej kolejności przekazane one zostały podopiecznym świetlic prowadzonych przez MOPS, a także innym osobom korzystającym z różnych form pomocy bełchatowskiego ośrodka. Kartony z mlekiem otrzymają również dzieci ze świetlicy środowiskowej Arka. Akcją objęci zostali też uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” oraz osoby przebywające w „Schronisku dla osób bezdomnych”.

 

Mleko wydawane będzie do piątku, 19 czerwca, przez pracowników MOPS-u i Arki oraz „Koniczynki”. Z takiej formy pomocy żywnościowej skorzysta w sumie około 500 bełchatowian.

 

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie mleko przekazane zostało nieodpłatnie przez darczyńcę. Produkt jest pełnowartościowy, a więc zdrowy, bogaty w wapń i inne składniki mineralne, a do tego zapakowany w niewielkie, poręczne kartony.

 

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020