Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

IMGW ostrzega przez intensywnymi opadami deszczu i burzamiIMGW ostrzega przez intensywnymi opadami deszczu i burzami 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla powiatu bełchatowskiego. Między godz. 10.00 a 21.00 w środę, 24 czerwca, prognozuje się intensywne opady deszczu oraz burze. Możliwe są także silne porywy wiatru.

 

W całym powiecie bełchatowskim może mocno padać – tak wynika z wydanego przez IMGW ostrzeżenia meteorologicznego 1. stopnia. Synoptycy przewidują, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin w naszym rejonie natężenie opadów może być umiarkowane do silnego, spaść może od 30 do 40 mm deszczu. Po południu mogą występować burze z porywami wiatru sięgającymi 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w środę, 24 czerwca, w godzinach między 10.00 a 24.00.

 

To kolejny dzień z intensywnymi opadami deszczu w naszym mieście oraz regionie. Najintensywniejsze opady występowały w niedzielę, 21 czerwca. Tego dnia strażacy z bełchatowskiej PSP interweniowali 23 razy. – Dwie z nich dotyczyły usuwania powalonych drzew na ulicy Kościuszki oraz Goetla, pozostałe zaś to typowe podtopienia posesji – mówi mł. bryg. Wojciech Maciejewski, rzecznik KP PSP w Bełchatowie.

 

Ostrzeżenie 1. stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń powodujących straty materialne, ale także zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych oraz dużą ostrożność. Co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko strat? – Warto sprawdzić kanalizację deszczową i ewentualnie usunąć z niej np. zalegające liście, które mogą utrudnić odpływ deszczówki. Zalecamy także usunięcie z posesji czy balkonów przedmiotów, które porwane przez silny wiatr mogą wyrządzić komuś krzywdę – dodaje mł. bryg. Maciejewski.

 

Podczas burzy należy zachować szczególną ostrożność:

 

  • postaraj się nie stać pod drzewami,
  • unikaj otwartych przestrzeni,
  • wyłącz z kontaktów urządzenia elektryczne,
  • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji czy tablic reklamowych i trakcji elektrycznych,
  • zabezpiecz drzwi i okna oraz przedmioty na parapetach, balkonach, tarasach, posesjach,
  • zapewnij bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymasz na dworze.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020