Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Podziękowania za wieloletnią służbę na rzecz bełchatowian komendantowi Wojciechowi Jeleniowi złożyli prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszen PolitańskimPrezydent Mariola Czechowska i wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański podziękowali komendantowi Jeleniowi za lata służby

 

Bełchatowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej pożegnała swojego dotychczasowego komendanta. St. bryg. mgr inż. Wojciech Jeleń po 33 latach służby odchodzi na emeryturę.

 


Oficjalne zdanie stanowiska przez komendanta Wojciecha Jelenia miało miejsce w poniedziałek, 29 czerwca, podczas uroczystej zbiórki w jednostce PSP w Bełchatowie.


Komendanta pożegnali i podziękowali za współpracę koleżanki i koledzy z PSP w Bełchatowie, a także prezydent miasta Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim.


- Proszę przyjąć wyrazy szacunku i serdecznie podziękowania za godne pełnienie tej trudnej i niezwykle odpowiedzialnej służby oraz funkcji komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dziękujemy za współpracę z miastem i okazywane wsparcie. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i wielu jeszcze wyzwań - powiedziała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


St. bryg. Wojciech Jeleń swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1987 roku. W 1992 roku skierowany został do służby w bełchatowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie od 1993 roku pełnił funkcje najpierw zastępcy, a następnie dowódcy tej właśnie jednostki. W 2009 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Bełchatowie, a w 2013 roku – komendanta powiatowego w bełchatowskiej komendzie PSP.
Podczas swojej długoletniej służby dowodził wieloma trudnymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi. Za swoje zasługi wielokrotnie był nagradzany. Otrzymał m.in. złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”, złotą odznakę „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, brązową odznakę „Zasłużony dla obronności kraju”, srebrny medal „Za długoletnią służbę” oraz srebrny „Krzyż zasługi”.

 

Komendant Jeleń, składając meldunek o zdaniu obowiązków służbowych na ręce Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Grzegorza Janowskiego, podkreślił: - Zawsze przyjdzie, co ma przyjść, choćbyś zegar popchnął w tył… Dziś po 33 latach służby w szeregach straży i siedmiu latach bycia komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie żegnam się ze służbą i mundurem – powiedział st. bryg. Wojciech Jeleń.


W przemówieniu komendanta nie zabrakło także podsumowań wspomnień i podziękowań. - Przez 28 lat służyłem najlepiej jak potrafiłem, mieszkańcom naszego miasta oraz całego powiatu, a wcześniej rejonu. Na szczęście z każdej akcji udawało się nam wyjść cało. Było to możliwe dzięki wspaniałej, dzielnej załodze naszej komendy i nieprzecenionej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie – dodał komendant Jeleń.

 

- St. bryg, Wojciech Jeleń ma tyle zasług, że można by obdzielić nimi cały pluton. Serdeczny człowiek, który do swoich obowiązków zawsze podchodził z powagą i ciepłem. Życzę zdrowia i zasłużonego wypoczynku – powiedział Łódzki Komendant Wojewódzki Grzegorz Janowski.

 

Do momentu powołania nowego komendanta, tj. najdalej do końca sierpnia, jego obowiązki pełnić będzie mł. bryg. mgr inż. Adam Pstrokoński.

KZB

 

St. bryg. Wojciech Jeleń komendantem powiatowym w bełchatowskiej PSP był od 2013 rokuSt. bryg. Wojciech Jeleń komendantem powiatowym w bełchatowskiej PSP był od 2013 roku

 

Komendant Wojciech Jeleń za swoją służbę był wielokrotnie nagradzany medalami i orderamiKomendant Wojciech Jeleń za swoją służbę był wielokrotnie nagradzany medalami i orderami

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020