Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

„Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber” stanowią część większego Planu Zielonych Inwestycji, którego budżet na 2020 rok wynosi ok. 7,8 mld zł„Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber” stanowią część większego Planu Zielonych Inwestycji, którego budżet na 2020 rok wynosi ok. 7,8 mld zł

 

Nawet 70 tys. zł może wynieść dopłata do zakupu samochodu elektrycznego. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne („Zielony samochód”), taksówkarze („Koliber”) i przedsiębiorcy („eVAN”). Jak złożyć wniosek, ile można dostać i jakie są pozostałe warunki skorzystania z programów? Na m.in. te pytania odpowiedzą eksperci NFOŚiGW podczas bezpłatnych e-warsztatów, które odbędą się we wtorek, 7 lipca.

 

 

Trwa nabór wniosków do nowych rządowych programów dotyczących elektromobilności. Mowa o „Zielonym samochodzie”, „eVAN-ie” oraz „Kolibrze”, które opiewają na łączną kwotę 150 mln zł. Są one skierowane do osób fizycznych, przedsiębiorców oraz taksówkarzy, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu auta elektrycznego. W najbliższy wtorek, 7 lipca, odbędą się bezpłatne e-warsztaty, podczas których pracownicy Narodowego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przybliżą same programy oraz wyjaśnią jak złożyć wniosek. By wziąć w nich udział wystarczy się zarejestrować na stronie: https://zoom.us/webinar/register/WN_xsdDrrpgTyuOylMHPJik6Q. Początek szkolenia o godz. 9:00.

 

Szczegółowy plan e-warsztatów

 

 • godz. 9:00 ogólne informacje na temat trwających naborów
 • godz. 9:15 dokumenty finansowe niezbędne do złożenia wniosku
 • godz. 10:00 zasady wypełniania formularza aplikacyjnego dla programu
  eVAN – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu dostawczego (N1)
 • godz. 11:00 zasady wypełniania formularza aplikacyjnego dla programu
  Koliber – taxi dobre dla klimatu
 • godz. 12:00 zasady wypełniania formularza aplikacyjnego dla programu
  Zielony samochód – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1)

 

 

Zielony samochód – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego

 

Celem programu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza przez wsparcie zakupu pojazdów o napędzie wyłącznie elektrycznym wykorzystywanych do celów prywatnych. Do rozdysponowania jest 37,5 mln zł ze środków NFOŚiGW. Osoby fizyczne mają szansę na dotacje do 18 750 zł, przy czym nie więcej niż 15 proc. kosztów kwalifikowanych, które zostaną poniesione po 1 maja 2020 r. Jest jeszcze jeden ważny warunek: cena nabycia pojazdu elektrycznego nie może przekroczyć 125 tys. zł. Budżet nowego programu pozwoli na dofinansowanie zakupu 2 tys. elektrycznych aut.  

 

eVAN – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu dostawczego

 

To 70 mln zł, które trafią do kieszeni przedsiębiorców zdecydowanych na zakup elektrycznych samochodów dostawczych (kategoria N1). W sumie będzie można dofinansować 1 tys. takich inwestycji. Przewidziano dotacje do 30 proc. kosztów kwalifikowanych (do 70 tys. zł) na zakup/leasing pojazdów elektrycznych oraz do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł na nabycie punktu ładowania o mocy do 22kW – kosztów kwalifikowanych, które zostaną poniesione po 1 stycznia 2020 r.

 

Koliber – taxi dobre dla klimatu (pilotaż)

 

Na ten program zarezerwowano 40 mln zł wsparcia na zakup/leasing 1 tys. elektrycznych taksówek (kategoria M1) oraz 1 tys. ładowarek domowych typu wall box. Pilotaż skierowany jest do mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, posiadających licencję na przewóz osób w transporcie drogowym. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację do 20 proc. kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 25 tys. zł, przy maksymalnym koszcie kwalifikowanym zakupu i montażu punktu ładowania 150 tys. zł) lub pożyczkę. Okres kwalifikowalności kosztów liczy się od 1 stycznia 2020 r.

 

AP

 

Dopłaty do aut elektrycznych - program szkolenia

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020