Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Czasowow ywłączone z ruchu będa m.in. ulice: Armii Krajowej, Okrzei, Kwiatowa Czasowow ywłączone z ruchu będa m.in. ulice: Armii Krajowej, Okrzei, Kwiatowa

 

W najbliższą niedzielę, 19 lipca, w Bełchatowie i w jego okolicach odbędą się zawody Triathlon Energy. Jak informują organizatorzy wydarzenia w godz. 8:30-14:30 można się spodziewać utrudnień w ruchu, inaczej będą także kursować miejskie emzetki.

 

Sportowcy swoje zmagania rozpoczną od pływania w zbiorniku Słok. Następnie rowerami pojadą w kierunku elektrowni i zawrócą do Bełchatowa, gdzie rozpoczną ostatni etap, czyli bieganie – czytamy na stronie internetowej organizatora Bełchatów Triathlon Energy.

 

W związku z tym w Bełchatowie oraz jego okolicach trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu:

- w godz. 8:30 – 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa w kierunku Rogowca od skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 484 poprzez Rząsawę, Słok-Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie;

 

- w godz. 9:00 – 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW 484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice: Armii Krajowej (do Goetla), Staszica (od Goetla do Okrzei), Okrzei, Kwiatowa, Lecha i Marii Kaczyńskich i plac Narutowicza;

 

- w godz. 9:30 – 14:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz odcinek ul. Czyżewskiego - do ul. Wiosennej.

 

 

- W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów imprezy i wolontariuszy – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło. - Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do kibicowania zawodnikom – dodaje Greczyło.

 

 

Zmiany w rozkładzie MZK


Czasowe utrudnienia w ruchu w związku z Lotto Triathlon Energy wymuszają także zmiany w rozkładzie jazdy miejskich emzetek w godz. 8:15 - 14:30:

 

- linia nr 2 kierunek Rynek Grocholski – Szpital:

kursy z godziny: 9:40, 11:15 i 13:00 przebiegać będą następującymi ulicami: Rynek Grocholski, Zamoście, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Lipowa, Rotmistrza Pileckiego, 1 Maja, Staszica, Sienkiewicza – dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Wojska Polskiego, Al. Wyszyńskiego /Paderewskiego/, Al. Wyszyńskiego /Kościół Przytorze/, ul. Czyżewskiego, Placu Wolności, ul. Piłsudskiego.

 

- linia nr 2 kierunek Szpital – Rynek Grocholski:

kursy z godziny: 10:20 i 11:55 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Szpital /krańcówka/ - Sienkiewicza – trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie: ul. Staszica, 1 Maja, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Lipowa, Al. Wyszyńskiego /Kościół/, Al. Wyszyńskiego /Sercańska/, Al. Jana Pawła II, Zamoście, Rynek Grocholski. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Placu Wolności, Czyżewskiego, Al. Wyszyńskiego /Kościół Przytorze/, Al. Wyszyńskiego /Paderewskiego/, Wojska Polskiego /wiadukt/, Wojska Polskiego /Zamoście/.

kurs z godziny: 13:35 przebiegał będzie następującymi ulicami: na odcinku Szpital /krańcówka/ - Sienkiewicza – trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie: ul. Staszica do 1 Maja – dalej trasa wg obowiązującego rozkładu jazdy. Wyłączone z eksploatacji zostają  przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Placu Wolności, Czyżewskiego.

 

- linia nr 3 kierunek Rynek Grocholski – Lipowa /Nadleśnictwo/:

kursy z godziny: 9:55 i 12:15 przebiegać będą następującymi ulicami: Rynek Grocholski, Piotrkowska, Goetla, Mioceńska w prawo w Budryka, św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza – dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, Staszica /św. F. Kowalskiej/, 1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Piłsudskiego.

 

- linia nr 3 kierunek Lipowa /Nadleśnictwo/ – Rynek Grocholski:

kursy z godziny: 9:02, 10:52 i 13:12 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Lipowa – Sienkiewicza – trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie: ul. Staszica, św. F. Kowalskiej, Budryka, Mioceńska – dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica /os. Słoneczne/, Staszica /rondo/, Goetla.

 

- linia nr 10 kierunek Przemysłowa – Budryka /pętla/:

kursy z godziny: 10:16 i 12:16 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Przemysłowa – Sienkiewicza – trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie: ul. Staszica, św. F. Kowalskiej, Budryka /pętla/. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica /os. Słoneczne/ i Budryka /szkoła/.

 

 - linia nr 10 kierunek Budryka /pętla/ – Przemysłowa:

kursy z godziny: 9:20, 11:00 i 13:20 przebiegać będą następującymi ulicami: Budryka/pętla/ do św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza – dalej trasa wg obowiązującego rozkładu jazdy. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, Staszica /św. F. Kowalskiej/,1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Piłsudskiego.

 

- kursowanie na Wawrzkowiznę 19 lipca zostaje zawieszone.

 

Ważne! Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach na odcinkach objazdowych. Pozostałe kursy będą realizowane wg obowiązującego rozkładu jazdy.

 

Bełchatów Triathlon Energy - utrudnienia w ruchu

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020