Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

To już ostatni moment, by zgłosić się do pierwszych miejskich targów ekologicznychTo już ostatni moment, by zgłosić się do pierwszych miejskich targów ekologicznych


Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać się na miejskie targi ekologiczne, które odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia. Impreza „W harmonii z naturą” to okazja do zaprezentowania własnych rękodzielniczych produktów, zdrowej żywności czy ekokosmetyków. Na wystawców promujących życie w zgodzie z naturą magistrat czeka do 21 sierpnia.

 


- Różne akcje ekologiczne na stałe wpisały się w kalendarz miejskich przedsięwzięć, ale targi organizujemy po raz pierwszy. Wydarzenie to, podobnie jak towarzyszące mu warsztaty, promować ma przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, ma pokazywać, że proekologiczne postawy i zachowania są nie tylko modne, ale też wpisują się w szeroko rozumianą ochronę środowiska – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Na bełchatowskie targi ekologiczne, które odbędą się 30 sierpnia w parku przy Muzeum Regionalnym, zgłosiło się już ponad 20 wystawców. A to jeszcze nie koniec. Magistrat wciąż czeka na osoby, które chciałyby zaprezentować między innymi artystyczne wytwory pracy własnej, zdrową żywność czy też usługi związane z proekologicznymi kierunkami działania człowieka.


Udział w targach jest bezpłatny. A jak się zgłosić? Wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do organizatora do piątku, 21 sierpnia. Można to zrobić bezpośrednio w Wydziale Promocji i Turystyki przy ul. Kościuszki 15 (pokój nr 215), a także przesłać pocztą, faxem (44 632 69 23) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Formularz, a także regulamin wydarzenia, pobrać można z załącznika poniżej, dostępne są również w biurze organizatora. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. tel. 44 733 51 63.

 

- Trzeba przyznać, że targi cieszą się dużym zainteresowaniem. Już teraz możemy zdradzić, że 30 sierpnia na bełchatowskich błoniach pojawią się producenci artykułów spożywczych i bio nawozów. Nie zabraknie również stoisk z biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi. Zapowiedzieli się twórcy bazujący na materiałach recyklingowych, sznurkach oraz papierowej wiklinie – mówi Karolina Oleksiewicz-Hoffer, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie.


Ekologiczne święto miasta to nie tylko targi, ale również warsztaty dla młodszych i starszych mieszkańców. Segregowanie śmieci, odnawialne źródła energii, zero waste, recykling i upcykling, zajęcia z kosmetyki naturalnej i środków czystości, warsztaty ogrodnicze i permakultury, spektakl teatralny – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Piknik „W harmonii z naturą” to też doskonała okazja do kreatywnego, wspólnego, rodzinnego zakończenia wakacji.


Przedsięwzięcie organizowane jest przez miasto w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl