Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Jednym z tematów sierpniowej sesji będzie przygotowanie miejskich szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnegoJednym z tematów sierpniowej sesji będzie przygotowanie miejskich placówek oświatowych do nowego roku szkolnego

 

O wsparciu dla bełchatowskiej policji, przygotowaniu przedszkoli i szkół do nowego roku szkolnego i warunkach rozwoju bełchatowskiego sportu - o tym między innymi rozmawiać będą miejscy radni w najbliższy czwartek, 27 sierpnia. Sesja Rady Miejskiej tradycyjnie odbędzie się w Sali Herbowej magistratu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 10.00.

 

 

Podczas XXV Sesji Rady Miejskiej radni zajmą się oni m.in. projektem uchwały w sprawie wsparcia finansowego dla Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Chodzi o środki na realizację przez policjantów płatnych służb ponadnormatywnych oraz dofinansowanie zakupu pojazdów służbowych. Dodatkowe prewencyjne służby ponadnormatywne kierowane będą do miejsc wymagających szczególnego nadzoru, a także jako wsparcie służb sanitarnych w ramach kontroli osób odbywających kwarantannę.

 

W sierpniu radni zapoznają się również z informacją o przygotowaniu bełchatowskich przedszkoli, szkół podstawowych i III LO im. A. Mickiewicza do nowego roku szkolnego. Dowiedzą się m.in. o liczbie oddziałów przedszkolnych i zerowych, a także liczbie klas w szkołach. Będzie też mowa o dotacji na zakup podręczników, wsparciu dla uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a także zakresie prac remontowych przeprowadzonych w miejskich placówkach w okresie wakacyjnym. Poruszane będą również kwestie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Po pierwsze omówione zostaną wyniki corocznej kontroli okolic szkół i przedszkoli. W sierpniu wspólnie przeprowadzili ją przedstawiciele magistratu, Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji. Po drugie będzie mowa o przygotowaniu placówek do pracy w warunkach reżimu sanitarnego.

 

Miejscy rajcy głosować też będą nad projektem uchwały w sprawie zmian w uchwale z października 2019 roku dotyczącej dotacji miasta dla województwa łódzkiego na budowę drogi wojewódzkiej nr 484 (ul. Czapliniecka) z projektowaną drogą do strefy przemysłowej B2. Zmiany związane są z wymuszonym przez epidemię przesunięciem przez Województwo Łódzkie realizacji tego zadania na rok 2021.

 

Nie zabraknie też tematów społecznych. Będzie więc mowa o warunkach przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz opłat za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych. Ponadto radni rozpatrzą kwestie związane z finansowaniem rozwoju bełchatowskiego sportu, ze stypendiami, nagrodami i wyróżnieniami dla zawodników i działaczy sportowych.

 

Wśród pozostałych tematów zaplanowanych na sierpniową sesję są również plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych należących do WOD.-KAN-u na lata 2020-2024, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i Budżecie Miasta.

 

Sierpniowe posiedzenie Rady Miejskiej w Bełchatowie odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Oznacza to, że na Sali Herbowej obecne będą wyłącznie osoby, które są niezbędne do przeprowadzenia obrad, m.in. radni czy dyrektorzy referujący projekty uchwał. Transmisję z XXV Sesji Rady Miejskiej będzie można obejrzeć na portalu eSesja,  a już teraz porządek obrad oraz projekty uchwał dostępne są TUTAJ.


KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl