Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Dla uczestników ekologicznych zabaw miasto przygotowało atrakcyjne nagrodyDla uczestników ekologicznych zabaw facebookowych miasto przygotowało atrakcyjne nagrody


Miasto startuje z cyklem wydarzeń promujących życie w zgodzie z naturą. Wspólne sprzątanie lasu, piknik ekologiczny na błoniach przy muzeum, a do tego na miejskim profilu facebookowym będzie można zdobyć atrakcyjne upominki. Zabawa online potrwa do końca września.

 

 

Zbliżająca się jesień upłynie w naszym mieście m.in. pod znakiem różnorodnych wydarzeń promujących ekologiczny styl życia. Na dobry początek, w sobotę, 29 sierpnia, bełchatowianie będą mogli wziąć udział w akcji porządkowania lasów. Będzie też ognisko z kiełbaskami. Dzień później w parku przy Muzeum Regionalnym odbywać się będą EKO targi połączone z warsztatami.

>>> Dołącz do naszej akcji sprzątania lasu

>>> Ekologiczny piknik na zakończenie wakacji


Wydarzenia te otwierają cykl jesiennych, miejskich spotkań z ekologią. EKO nauka, promocja właściwych postaw względem środowiska naturalnego, a przy tym dobra zabawa - to główne założenia projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj i dbaj”.


- Od dobrej zabawy właśnie chcielibyśmy zacząć. Od poniedziałku, 31 sierpnia, na miejskim profilu facebookowym regularnie pojawiać się będą gry, rebusy, krzyżówki i wiele innych łamigłówek. Wszystkich mieszkańców, i młodszych, i starszych, zachęcamy do aktywności i podjęcia naszego EKO wyzwania – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.


Dodajmy, że dla uczestników ekologicznych zabaw miasto przygotowało niespodzianki. Do zdobycia będą między innymi kompostownik, który przyda się na każdej działce czy w ogrodzie, albo też pojemne i wygodne kosze wiklinowe. A to jeszcze nie wszystko. Czekać będzie także wycieczka do jednego z ciekawszych w naszym regionie ogrodów. Mowa o Arboretum w Rogowie. Jest więc, o co walczyć.


- W drugiej edycji projektu „Edukacja ekologiczna” stawiamy na postawy i zachowania chroniące naszą planetę. Będziemy mówić m.in. o segregacji śmieci, naturalnych źródłach energii, oszczędzaniu wody recyklingu i upcyklingu, rezygnacji z plastiku i pomysłach na codzienną realizację hasła: „Bądź EKO = działaj EKO = myśl EKO” – dodaje dyrektor Nowak.


Kolejne miejskie EKO wydarzenia, w tym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zaplanowano na drugą połowę września i na październik.


Całe zadanie dofinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


KZB

Załączniki:
Download this file (Regulamin_konkurs_eko_ok.pdf)Regulamin konkursu ekologicznego online[ ]111 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl