Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie uroczystości wrześniowe tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend wrześnioweBełchatowskie uroczystości wrześniowe tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend wrześniowe

 

Bełchatowianie wspominać będą wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Miejskie uroczystości, które zaplanowano na 5 i 6 września, tradycyjnie odbędą się w Grocholicach oraz na Górach Borowskich. Wspólnie zapraszają na nie prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek i Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego.

 

Bełchatowskie obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaplanowane są na dwa dni. W sobotę, 5 września, rozpoczną się o godz. 17:00 mszą św. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Wzorem lat ubiegłych zasłużonym dla Bełchatowa wręczone zostaną „Rogatywki ppor. Zawilskiego”. Zaraz potem, o godz. 18:15 odbędzie się przemarsz na cmentarz parafialny przy ul. Tylnej. Tu, w miejscu, gdzie spoczywają obrońcy Gór Borowskich, o godz. 18:30 rozpocznie się część patriotyczna. Apel Poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny – to główne punkty programu. Nie zabraknie również okolicznościowych przemówień i historycznych nawiązań. 

 

Na niedzielę, 6 września, zaplanowano z kolei obchody na Górach Borowskich. Uroczystości rozpoczną przy pomniku Obrońców Gór Borowskich o godz. 10:00.Odprawiona zostanie polowa msza św. Nie zabraknie również okolicznościowych przemówień i złożenia kwiatów.

 

Do udziału w obchodach, zarówno tych w Grocholicach, jak i w miejscowości Borowa, organizatorzy zachęcają poczty sztandarowe zakładów pracy, związków zawodowych oraz stowarzyszeń.

 

KZB

 

Program uroczystości wrześniowych

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl