Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy województwa głosować będą na jeden projekt z puli wojewódzkiej i jeden z powiatowejMieszkańcy województwa głosować będą na jeden projekt z puli wojewódzkiej i jeden z powiatowej

 

W poniedziałek, 7 września, ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Do rozdysponowania jest 8 mln zł. Wśród projektów puli wojewódzkiej znalazły się dwa z Bełchatowa – jeden dotyczący poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, drugi natomiast zakłada usprawnienie systemu rejestracji w szpitalu. Jest także pula powiatowa, w której głosujący wybierać będą spośród pięciu propozycji. Głosować będzie można do 18 września.


Trwa czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus", którego ideą od samego początku jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach samorządu i o działaniach, które mają bezpośredni wpływ na rozwój regionu. W puli wojewódzkiej znalazły się 34 projekty, w tym dwa z Bełchatowa. Wykaz wszystkich dopuszczonych do głosowania zadań dostępny jest w załączniku poniżej.


Pierwszy, „Bezpieczny Bełchatów!”, dotyczy poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484, czyli przy ulicach Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Projekt przewiduje wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, a także wyposażenie wybranych przejść w system wykrywania ruchu pieszych, który powiązany ma być z aktywnym oznakowaniem. Zadanie, które wyceniono na 500 tys. zł, otrzymało na liście numer W17.


Drugim projektem z naszego miasta jest propozycja usprawnienia rejestracji do poradni specjalistycznych w szpitalu poprzez wdrożenia systemu kolejkowego z biletomatami. Zdaniem wnioskodawców, zarządzanie procesem rejestracji i ruchem pacjentów w placówce medycznej jest kluczowym elementem obsługi. System przyczyni się do skrócenia czasu obsługi i wyeliminowania kolejek oczekujących, tak by poczucie komfortu pacjenta było na jak najwyższym poziomie. Projekt ten kosztować ma niecałe 500 tys., a przypisano mu numer W03.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich, także w tej edycji pod głosowanie poddane zostaną projekty w ramach zadań powiatowych. Wśród 190 zadań znajduje się 5 z terenu powiatu bełchatowskiego

 

  • EBE02 - Kulturalny powiat bełchatowski
  • EBE05 - NOWE WYZWANIA – NOWE MOŻLIWOŚCI – upowszechnianie kultury w nawiązaniu do pamięci historycznej za pomocą biblioterapii
  • EBE07 - Świadomi rodzice. Zdrowe dzieci.
  • EBE08 - Gdzie historii można dotknąć poprzez zachowane zabytki… Cykl wycieczek po powiecie bełchatowskim
  • EBE09 - Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży

 

Szczegółowy opis każdego z projektów, jego szacowany kosztorys oraz do kogo jest on skierowany, znajduje się w załączniku poniżej oraz TUTAJ.

 


Jak głosować?


Zgodnie z uchwałą w sprawie budżetu obywatelskiego, wyboru zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w drodze głosowania dokonują mieszkańcy województwa, którzy w dniu głosowania ukończyli 18 lat. Uprawniony do głosowania mieszkaniec głosuje wyłącznie raz – może oddać swój na jeden projekt wojewódzki oraz na jeden projekt z puli powiatów.

 

Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w punktach do głosowania wyznaczonych przez Zarząd Województwa (w dostępny jest w załączniku poniżej). W Bełchatowie oddać głos będzie można w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Czaplinieckiej 96 oraz w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. 1 Maja 9.

 

Podczas tegorocznego głosowania karta do głosowania będzie możliwa do wypełnienia w specjalnie na ten cel przygotowanym generatorze, który zostanie uruchomiony wraz z rozpoczęciem głosowania. Każda karta będzie oznaczona indywidualnym numerem w lewym górnym rogu.

 

By wygenerować kartę kliknij TUTAJ.

 


Ważne! Kartę należy wypełnić, wygenerować w formacie .pdf, wydrukować, podpisać, a następnie wrzucić do urny.


Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego znaleźć można na stronie poświęconej budżetowi - www.bo.lodzkie.pl.

 

AP/bo.lodzkie.pl

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl