Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na darmową i kompleksową pomoc doradcy podatkowegoPoczątkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na darmową i kompleksową pomoc doradcy podatkowego

 

Jesteś początkującym przedsiębiorcą? A może dopiero myślisz o założeniu własnej firmy? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy doradcy, który pomoże odnaleźć się w przepisach podatkowych. Specjalista z Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Łodzi będzie udzielać porad telefonicznie w czwartek, 17 września.

 


Płacenie podatków jest obowiązkiem każdego obywatela, zarówno osoby fizycznej jak i właściciela firmy. Bełchatowscy przedsiębiorcy, którzy czują się zagubieniu w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów podatkowych mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowca w tym temacie. Od dwóch lat specjaliści z Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Łodzi regularnie spotykają się z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą w naszym mieście. Wcześniej spotkania takie odbywały się w magistracie, w ostatnim czasie – ze względu na epidemię koronawirusa – mają postać dyżurów telefonicznych. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy otworzyli firmę w ostatnim czasie lub dopiero planują rozpoczęcie pracy na własny rachunek.


- Osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie potrzebują wsparcia prawnego, a zgłaszające się do nas osoby mają różny stopień świadomości podatkowej. Czasami mają problemy z odróżnieniem podstawowych kwestii, chociażby różnych form opodatkowania. Dlatego też rozmawiamy z nimi, objaśniamy, doradzamy najkorzystniejsze dla nich rozwiązania i pomagamy przy wypełnianiu dokumentów – podkreśla Sylwia Jankowska z KIDP w Łodzi, która będzie udzielać wskazówek bełchatowskim przedsiębiorcom.


Zakres kompetencji doradcy podatkowego jest dużo szerszy niż tylko pomoc w obliczeniu należnego podatku. Może on bowiem udzielać porad, wydawać opinie z zakresu obowiązków podatkowych, a także sporządzać zeznania i deklaracje oraz reprezentować swoich klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Doradca podatkowy może również prowadzić księgi podatkowe i udzielać pomocy w tym zakresie.


Wszystkie osoby rozpoczynające swoją działalność lub właściciele otwartych w ostatnim czasie firm będą mogli uzyskać fachową pomoc w czwartek 17 września. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 44 307 04 35. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl