Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotograficzne portrety piętnastu bełchatowskich rzemieślnikówNa wystawie zaprezentowane zostaną fotograficzne portrety piętnastu bełchatowskich rzemieślników

 

Przed nami otwarcie wystawy fotograficznej, której bohaterami są bełchatowscy rzemieślnicy. Celem miejskiej akcji „Tylko dobre: rzemiosło” jest pokazanie ich sylwetek, a także pasji, z jaką uprawiają swoje zawody. Klimatyczne zdjęcia mistrzów przy pracy obejrzeć będzie można już 25 września w dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy. Ekspozycja będzie czynna do końca października.

 

 

Miejska akcja „Tylko dobre: rzemiosło”, do udziału w której prezydent Mariola Czechowska zaprosiła bełchatowskich rzemieślników udowadnia, że ręczne wytwórstwo jest coraz bardziej popularne a wykonywanie tradycyjnego zawodu może być doskonałym pomysłem na karierę zawodową. – Kiedy ruszaliśmy z naszym projektem chcieliśmy pokazać stare profesje, pobudzić zainteresowanie produktami i usługami rękodzielniczymi, a także zainteresować młodzież tymi często ginącymi zajęciami. Moje zaproszenie przyjęli wspaniali ludzie, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i udowodnili, że współczesne rzemiosło to powrót do dawnych wartości i ideałów. Teraz naszą wystawą chcemy im za to podziękować, a także pokazać, jak ważną częścią lokalnej społeczności są oni sami oraz ich zakłady – mówi prezydent Czechowska.

 

Na wystawie w MCK PGE Gigantach Mocy pokazane zostaną portrety współczesnych rzemieślników przy pracy, podczas wykonywania codziennych czynności. Na zdjęciach zobaczyć będzie można krawcowe, szklarzy, zegarmistrzów, szewców, złotnika, optyka i tapicera. Te swoiste dokumenty pozwolą nie tylko niejako wejść do pracowni i podejrzeć pracę „od kuchni”, ale także poznać samych mistrzów – ich historię, pasję i życie. Ekspozycja zostanie wzbogacona będzie o narzędzia, sztandary cechu z 1926 roku oraz dyplomy czeladnicze z początku XX wieku. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 25 września o godz. 18:00. Organizatorzy zapewniają płyn do dezynfekcji rąk, uczestnicy proszeni są, aby pamiętać o maseczkach oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego. Ekspozycję będzie można oglądać do końca października.

 

Wystawa to tylko jedno z działań prowadzonych w ramach miejskiej akcji „Tylko dobre: rzemiosło”. Na urzędowej stronie TUTAJ oraz miejskich profilach na FB oraz YT prezentujemy mistrzów zawodów, którzy opowiadają o tajnikach swojego fachu, o tym dlaczego wybrali właśnie taki zawód i o tym, czy rękodzielnictwo to dziś dobry pomysł na karierę. Powstaje także Mapa Bełchatowskiego Rzemiosła, która w swoich założeniach ma być kolejną formą wsparcia przedstawicieli tradycyjnych zawodów.

 

AP

 

 

Plakat wystawy "Rzetelni Misterni"

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl