Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zajęcia sportowe i taneczne to tylko niektóre z form aktywizacji bełchatowskich seniorów; fot./archiwumZajęcia sportowe i taneczne to tylko niektóre z form aktywizacji bełchatowskich seniorów; fot./archiwum

 

Seniorzy wrócili do zajęć. Po kilkumiesięcznej przerwie Cafe Senior Raj wznowiło swoją działalność. W centrum obowiązują zasady rygoru sanitarnego, na zajęcia sportowe i warsztaty taneczne obowiązują zapisy – telefoniczne bądź bezpośrednio w Centrum Aktywności Seniora.


Cafe Senior Raj, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa w 2018 roku, od samego początku stawia na aktywność i rozwój zainteresowań najstarszych mieszkańców naszego miasta. Kursy obsługi komputera, warsztaty plastyczne, muzyczne i florystyczne, zajęcia teatralne i sportowe – oferta centrum jest tak konstruowana, by każdy senior znalazł coś dla siebie. Ważną częścią projektu jest także Punkt Informacji Prozdrowotnej, w której można uzyskać wyczerpującą wiedzę w zakresie ochrony zdrowia. Chodzi tu m.in. o porady dotyczące prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce.


Ze względu na epidemię koronawirusa od 12 marca Cafe Senior Raj było zamknięte. Teraz, po półrocznej przerwie, ponownie otworzyło swoje drzwi dla aktywnych seniorów. W trosce o zdrowie mieszkańców obowiązuje nowy regulamin, w którym uwzględnione zostały wszelkie zalecenia GIS dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego, m.in. obowiązku zasłaniania nosa i ust czy zachowania dystansu społecznego. Centrum Aktywności Seniora czynne jest w dni robocze: od poniedziałku do czwartku między godz. 13:00 a 18:00, natomiast w piątki nieco dłużej – od 10:00 do 16:00.


W każdy poniedziałek, między godz. 16:00 a 18:00, organizowane są zajęcia sportowe, natomiast w czwartki (w tych samych godzinach) – warsztaty taneczne. Aby wziąć udział w takich formach aktywności, bełchatowianie po sześćdziesiątce muszą się wcześniej zapisać. Można to zrobić na dwa sposoby – bezpośrednio u koordynatora w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków, bądź telefonicznie pod numerem 44 712 00 89.


Od października oferta zajęć będzie nieco szersza. W planach są zajęcia kulinarne, teatralno–literackie i plastyczne. Dla chętnych zorganizowane mają zostać także cykliczne spotkania z psychologiem.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl