Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Nowa kostka brukowa układana jest na chodniku  po obu stronach ulicy MioceńskiejNowa kostka brukowa układana jest na chodniku po obu stronach ulicy Mioceńskiej

 

Trwa remont chodnika na ulicy Mioceńskiej. Zniszczone płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa. Gotowy jest już natomiast chodnik w Grocholicach na ul. Częstochowskiej. Prace prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania, na które do końca 2021 roku miasto przeznaczy ponad 4 mln zł. Nowe chodniki powstają także w ramach inwestycji, jak chociażby przy budowie ulicy Dalekiej i planowanej przebudowie ulicy Zamoście.


Wymiana krawężników i nawierzchni miejskich chodników, budowa zatoczek postojowych, utwardzanie placów wielofunkcyjnych czy remonty punktowych uszkodzeń w jezdniach – zakres prac, jakie miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania dróg jest szeroki. – Każdego roku poza realizacją dużych inwestycji drogowych, prowadzimy także te mniejsze, ale równie ważne dla mieszkańców. Remonty chodników mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pieszych. Połamane stare płyty chodnikowe i nierówne powierzchnie mogą narażać użytkowników na upadek, dlatego systematycznie pracujemy w każdej części Bełchatowa – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


Obecnie drogowców spotkać można na Binkowie. Trwa bowiem remont chodnika po obu stronach ulicy Mioceńskiej w kierunku ul. Goethla. Zakres prac, które powinny zakończyć się w ciągu najbliższego tygodnia, obejmuje usunięcie zniszczonych płyt chodnikowych i zastąpienie ich kostką brukową.


Jeśli chodzi remonty chodników, to zakończony zostały już ten prowadzony na ul. Częstochowskiej w Grocholicach. W części zachodniej na a odcinku od ul. Południowej do parku im. Józefa Markiewicza położona została nowa kostka. Ekipy ukończyły także prace na Przytorzu w okolicach nowej tężni solankowej oraz przy południowym szczycie bloku nr 201 na os. Dolnośląskim. Jednocześnie od bloku 201 do 208 poprowadzony został nowy chodnik, co poprawiło skomunikowanie tego rejonu z pobliskim placem zabaw.


To zresztą nie jedyne rejony Bełchatowa, w których powstały nowe bądź wyremontowane zostały stare ciągi piesze. Mowa o tym łączącym ulicę Gombrowicza z al. Wyszyńskiego, w ciągu ul. Słowackiego w rejonach bloków nr 3, 5, 9 i 11. Z nowych chodników można także korzystać w rejonie bl. nr 3 przy ul. Św. Barbary, łączącego ul. Staszica z ul. Turkusową, w ciągu ul. Turkusowej w rejonie bl. nr 9, łączącego ul. Staszica z ul. Berylową, w pasie drogowym ul. 1 Maja (rejon bl. nr 2 na os. Okrzei) oraz w pasie drogowym ul. Królewskiej. Na liście zrealizowanych robót znalazł się także remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego, a działka przy ul. Lipowej została na nowo zagospodarowana. Dodatkowo na skwerze za kortami tenisowymi na os. Dolnośląskim przebudowane zostały alejki spacerowe.


W mieście przybyło też miejsc postojowych, jak np. w okolicach bloku nr 201 na os. Dolnośląskim, gdzie mieszkańcy zyskali dodatkowych 6 miejsc. Natomiast przy ul. Kopeckiego na targowisku miejskim uporządkowane zostały miejsca parkingowe wcześniej istniejące. Mowa o zatokach, na których w wyznaczonych miejscach mogą zatrzymywać się pojazdy zaopatrzenia oraz osób prowadzących działalność na targowisku.


Umowa na bieżące utrzymanie, jaką miasto podpisało w styczniu br., obowiązywać będzie do końca 2021 roku. Warto zaznaczyć, że prace, jakie wykonane zostały w okolicach bloku nr 208 na os Dolnośląskim (mowa o chodniku oraz miejscach parkingowych) prowadzone były w ramach innego zadania i kosztowały magistrat ok. 50 tys. zł.

 

>>> Budujemy ulicę daleką – prace na półmetku


>>> Jest umowa na rozbudowę ulicy Zamoście

 

Należy zaznaczyć, że nowe chodniki powstają także przy okazji prowadzonych większych inwestycji drogowych. Do końca listopada gotowy powinien być ok. 300-metrowy odcinek ulicy Dalekiej. Oprócz nowej nawierzchni na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej powstanie ciąg pieszy. Podobnie rzecz ma się z ulicą Zamoście, która gotowa ma być w styczniu 2023 roku. Na odcinku od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych rozbudowany zostanie pas drogowy, po stronie północnej wybudowany zostanie chodnik, a po stronie południowej rowerzyście zyskają nową ścieżkę. Na obie inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 2 mln zł.

 

>>> Będzie nowy chodnik na Ludwikowie

 

Dobrą wiadomość mamy także dla mieszkańców Ludwikowa, którzy w najbliższym czasie zyskają ciąg pieszo-rowerowy. Prace prowadzone są na odcinku od ronda Solidarności do ulicy Baczyńskiego. Dodatkowo w tym rejonie powstanie także siłownia zewnętrzna, zamontowany zostanie również stojak na rowery.

 

AP

 

Remont chodnika na Binkowie to kolejne z zadań prowadzonych przez miasto w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodnikówRemont chodnika na Binkowie to kolejne z zadań prowadzonych przez miasto w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników

 

Nową nawierzchnię zyskał także m.in. chodnik po zachodniej stronie ulicy CzęstochowskiejNową nawierzchnię zyskał także m.in. chodnik po zachodniej stronie ulicy Częstochowskiej

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl