Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miastu zależy, aby reklamy były odpowiednio wkomponowane w miejską przestrzeń Miastu zależy, aby reklamy były odpowiednio wkomponowane w miejską przestrzeń

 

Magistrat przygotował projekt tzw. uchwały reklamowej. Określa ona zasady i warunki umieszczania tablic, billboardów, elementów małej architektury oraz ogrodzeń na terenie miasta. Teraz dokument konsultowany jest z różnymi instytucjami. Miastu zależy, aby swoje uwagi mogli zgłaszać także mieszkańcy.

 

Regulacje, które planuje wprowadzić magistrat, mają uporządkować chaos reklamowy. W ten sposób, by nie zaśmiecały one miasta, nie pojawiały się w przypadkowych miejscach czy nie psuły krajobrazu.

 

- Nie chodzi o to, aby reklamy całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. One będą funkcjonować, ważne jednak, by swoją formą nie straszyły i nie szpeciły miasta. Zależy nam, aby były one tak wkomponowane w krajobraz, by nie przesłaniały architektury, ograniczały światła w budynkach mieszkalnych, zagrażały bezpieczeństwu na drogach – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

– Proponujemy, podział miasta na pięć stref, w każdej obowiązywać mają osobne regulacje. Określają one m.in. wielkość, materiał, częstotliwość występowania reklam czy ich ilość w obiektach – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz, który zaznacza, że właściciele firm nie muszą się obawiać nowych przepisów. – W projekcie uchwały zaproponowaliśmy czas przejściowy, tak by każdy mógł spokojnie dostosować się do zmian. Mowa tu o dwóch latach liczonych od dnia wejścia w życie tej regulacji. Natomiast wszystkie nowe reklamy, szyldy czy billboardy od razu będą musiały być zgodne z nowym prawem miejscowym.

 

Ważnym krokiem i wkładem w tę uchwałę będą opinie mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. – Zdanie bełchatowian jest dla nas bardzo ważne, dlatego zanim projekt uchwały zostanie poddany głosowaniu przez miejskich radnych, będziemy go konsultować z mieszkańcami – tłumaczy Matyśkiewicz. Konkretne terminy, a także sposób zgłaszania opinii będą znane wkrótce. O szczegółach na bieżąco będziemy informować na naszej stronie belchatow.pl.

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl